MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Stanovisko Josefa Kunetky k relaci RTT o výbuchu v roce 1983
(Josef Kunetka)Přidáno: 02:33 18. 3. 2001
V Turnově prý v roce 1983 došlo k atomovému výbuchu. Zpráva, z které by některé televizní stanice doslova slintaly blahem… Jednou z nich se zřejmě stala i Regionální turnovská televize, když před nedávnem vypustila do světa reportáž s touto informací. Stanovisko zastupitele Josefa Kunetky k této relaci, ve které se nás pan JUDr. Milan Brunclík snaží šokovat touto poplašnou zprávou (hezký právnický termín, není-liž pravda? ;-) si můžete přečíst právě v tomto dokumentu…

Otevřený dopis starostovi Turnova
(Marek Turnovec)Přidáno: 01:15 18. 3. 2001
Zde si můžete přečíst dopis, který napsal Marek Turnovec (shodou okolností stejná osoba, která teď píše i tyto řádky :o) turnovskému starostovi. Události, mimo jiné popisované v tomto dopise, tehdy iniciovaly první myšlenku na vznik těchto stránek. Tím pádem má dopis vlastně i jakousi "historickou hodnotu". Možná právě od té doby mě někteří lidé na radnici nemají rádi. Dokonce jsem slyšel, že u nich mám "špatnou pověst". Já jsem ale tehdy psal, to co jsem si myslel a myslím si to i teď. Vlastní názor si můžete udělat i Vy po přečtení tohoto dopisu… Kdyby Vás snad náhodou zajímala odpověď pana starosty (mě tehdy zajímala opravdu velmi), tak vězte, že hned ráno druhého dne, jsem obdržel krátký (velmi krátký) e-mail přímo od pana starosty, kde v podstatě stálo něco ve smyslu: "Váš dopis jsem si pozorně přečetl. S pozdravem…". Tím to asi pro pana starostu tehdy skončilo. Ale pro tyhle stránky to byl teprve začátek… ;-)


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena