MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Občané rozhodli
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:12 22. 10. 2006
Volby jsou za námi a jejich výsledky svědčí o dvou věcech. Zvítězila a to velmi výrazně ODS, což je v kontextu celostátní politiky potěšující. Zájem o volby nebyl dostatečný, účast 46,28% je dost malá. Nicméně zastupitelstvo se obmění a snad se výrazně změní i řízení města.

Volby jsou tady
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:29 20. 10. 2006
Je pátek 20. 10. ve 14 hodin se na dva dny otevřely volební místnosti. Voliči v celé republice budou vybírat obecní a městské zastupitele. Na třetině území, ve 27 obvodech, patří mezi ně i ten Mladoboleslavský do kterého je nelogicky přiřazeno i Turnovsko, budou občané volit také senátory. Co se senátorů týče, pokud nebudou zvoleni hned, druhé kolo voleb se uskuteční za týden. Pro nás jsou samozřejmě důležitější domácí volby komunální.

Kdo je kým
(Otakar Grund)Přidáno: 12:24 18. 10. 2006
Poslední předvolební poznámka, kterou nám poslal Otakar Grund má zajímavou pointu. Je sice úsměvná, ale má i vážný podtext. Možná voliče donutí, aby si kandidátku pro komunální volby prohlédli podrobněji a nad údaji se zamysleli. Za připomenutí stojí i výsledek posledního starostova pokusu nechat si těsně před volbami odsouhlasit zastupitelstvem regulační plán centra, aby byly legalizovány stavby v záplavovém území. Nepodařilo se mu to a to nás těší. Jeho éra snad volbami definitivně skončí.

Jsou podobné poměry jen v Liberci?
(Miloš Vajner)Přidáno: 18:23 17. 10. 2006
Liberecký zastupitel Miloš Vajner se prostřednictvím MfD 16. 10. podělil s občany o své zkušenosti. Poměry v turnovském zastupitelstvu se těm libereckým v mnohém podobají. To je důvodem, proč ještě před tím než se v pátek a sobotu půjde k volbám, zveřejňujeme kousek z Vajnerovy zpovědi.

Vážně i nevážně k blížícím se volbám
(Jiří Kovařík)Přidáno: 20:39 16. 10. 2006
Pátek 20. října je tu za pár dní. Na pořadu jsou komunální volby. Turnováci budou vybírat své zastupitele. Jde o vážnou věc. Nicméně i na ní se lze dívat s humorným odstupem. Text pana Kovaříka byl v Pojizerkách a přišel e-mailovou poštou i nám. S potěšením jej zveřejňujeme. Ale aby bylo i něco vážnějšího, připomeneme jakým způsobem se může volit: Volič si vybere jeden ze tří způsobů hlasování: 1) označí pouze jednu politickou formaci, čímž dá hlas všem jejím kandidátům; 2) může konkrétně označit tolik kandidátů, kolik členů zastupitelstva má být zvoleno, a to z kterékoli strany; 3) může oba způsoby kombinovat: označí křížkem jednu stranu a zároveň i jednotlivce z ostatních stran. V tom případě volí přednostně jednotlivě označené kandidáty. Z označené strany volí podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolik kandidátů, kolik zbývá do počtu členů zastupitelstva. Volič ale nesmí označit více stran nebo více kandidátů, než je počet členů zastupitelstva.

Členům kontrolního výboru už došla trpělivost
(Otakar Grund)Přidáno: 10:05 16. 10. 2006
Všech pět členů Kontrolního výboru zastupitelstva města společně odeslalo před časem podnět Okresnímu státnímu zastupitelství v Semilech ve věci stavby turnovského městského Kulturního centra Střelnice. Tu totiž původně slíbil z osmdesáti procent zaplatit štědrý mecenáš a bývalý emigrant Bohuslav Jan Horáček. Člen výroru Otakar Grund o tom píše:

Obecné problémy rozhodování
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:08 15. 10. 2006
Na svém posledním zasedání, těsně před komunálními volbami, budou muset rozhodovat turnovští zastupitelé o tom zda schválí končícímu starostovi regulační plán centra a umožní tak legalizovat kontroverzní výstavbu v záplavové oblasti. Posoudit jaké rozhodnutí bude v zájmu města a jeho občanů musí jeden každý ze zastupitelů. Možná že i pro ně bude zajímavé seznámit se s obecnými problémy rozhodování.

Radniční korupce se šetří
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:22 15. 10. 2006
Zatím je řeč o Příbrami, ale snad dojde k řádnému prošetření nesrovnalostí v hospodaření i u nás. Korupce v Příbrami provázela výběrová řízení na veřejné zakázky, které v letech 1998 až 2002 dělala pro tamní radnici společnost Tender Goup Plus. Starý případ se konečně dostane k soudu. Podle krajské státní zástupkyně Jany Jahodové vyšetřování končí. Zbývají jen poslední úkony a případ s návrhem na obžalobu bude předán do října. To turnovské týkající se hospodaření vedoucích pracovníků radnice v případě kulturního domu Střelnice teprve začíná. Díky liknavosti zodpovědné místostarostky města která o nesrovnalostech věděla již v roce 2002, je šetření policií ČR zahájeno až na základě podnětu Kontrolního výboru zastupitelstva v letošním roce.

Náš volební program
(Strana zdravého rozumu)Přidáno: 22:05 14. 10. 2006
Do komunálních voleb v Turnově jde i Strana zdravého rozumu (SZR). Jejím lídrem je Otakar Grund, který již má s komunální politikou zkušenosti. Zastupitelem byl v období 1998 - 2002 a patřil mezi oponenty neprůhledného hospodaření starosty Hejduka. Je členem Kontrolní komise, která upozornila na nekalé praktiky při financování výstavby Střelnice do jejího přerušení v roce 2002. Program SZR si pozornost zaslouží a strana zdravého rozumu, respektive její kandidáti určitě také. Osobně se těším, že v příštím zastupitelstvu budou spolupracovat s turnovskou VPM, a že se jim, s těmi kdo to myslí s občany a městem skutečně dobře, podaří změnit styl hospodaření i jednání zastupitelstva a volených orgánů, starostou počínaje.

K poslednímu starostovu pokusu
(VPM)Přidáno: 21:51 14. 10. 2006
Vážení zastupitelé a občané města, starostou požadované schválení Regulačního plánu centra (RP-C) na posledním zastupitelstvu které má být pouze rozlůčkové, patří mezi jeho zcela nepřípustné praktiky (několikeré opakované hlasování zastupitelstva - až do schválení!). O vážných věcech mezi které regulační plán bezesporu patří by měli rozhodovat noví zastupitelé, které si občané vyberou ve volbách 20. a 21. 10.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena