MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Objektivita turnovských Hlasů a ohlasů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:58 14. 10. 2006
Po přečtení textu pana ředitele Kulturního centra Turnova a zároveň šéfredaktora Václava Feštra v posledních Hlasech a ohlasech, kde tvrdil jak je jeho městem dotovaný měsíčník objektivní, jsem měl chuť připodotknout k té objektivitě pár slov a citovat některé samochvalné texty starosty Hejduka, případně připomínat texty které zveřejnit odmítl Nakonec se nebudu namáhat.. Není to totiž třeba. Stačí jen uvést ohlas na „objektivní“ rubriku kterou pan šéfredaktor věnuje výstavbě kulturního domu Střelnice. Poslali mu jej členové Kontrolního výboru zastupitelstva.

Vychvalovaný starosta
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:29 11. 10. 2006
Dlouhá léta byl Ladislav Péťa vychvalovaným starostou Budišova a cenným komunálním politikem sociální demokracie. Až do úterý, kdy policie právě v "jeho" obci začala řešit skandál, který se dotýká sociálnědemokratických premiérů. Zajímavé je, že pro některé lidi z Budišova na Třebíčsku a podle pravidelné komunální reklamy v mediích, byl starosta naopak dobrodinec, který přinesl obci prosperitu. Každopádně byl až do úterního (10. 10.) zatčení úspěšným a vlivným mužem.

Pro Městské zastupitelstvo v Turnově
(Martina Nesvadbová)Přidáno: 12:18 11. 10. 2006
Jde o stížnost týkající se nezodpovědného přístupu městského zastupitelstva v Turnově k občanovi tohoto města, kterou paní Nesvadbová poslala každému ze zastupitelů města. Jde o problematiku která se dotýká mnohých a proto rádi text zveřejňujeme. Jeho vypovídající hodnota je dostatečná i bez v textu avizovaných příloh, které nicméně máme k dispozici.

Co si myslí politologové
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:06 8. 10. 2006
Experti tvrdí podle ČTK na ct24.cz, že: Podzimní volby budou podle expertů do jisté míry testem spokojenosti občanů s tím, jak se parlamentní strany vyrovnaly s rozložením sil ve sněmovně a sestavováním vlády. V senátních volbách patří k hlavním tématům otázka, zda i v horní komoře nejsilnější strany získají ústavní většinu. To by také mohlo ovlivnit příští volbu prezidenta za půldruhého roku. V komunálních volbách budou mít zřejmě větší vliv na rozhodování voličů nabídky řešení místních problémů a povědomí lidí o kandidátech na místa v obecním zastupitelstvu.

O politice a našem životě
(Václav Bělohradský)Přidáno: 15:56 8. 10. 2006
Jde o výběr z rozhovoru, s filozofem Václavem Bělohradským který zveřejnil Zdeněk Nevělík 12. srpna 2006 v Právu. Snad trocha filozofování pár dní před komunálními volbami nikomu neuškodí. Naopak mohlo by to pomoci při rozhodování o tom, kdo si zalouží voličské hlasy a kdo nikoli.

Protikorupční policie začíná jednat
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:04 5. 10. 2006
V Olomouci zabavila ve čtvrtek 5. 10. desítky dokumentů. Radnici prohledávala celé dopoledne. Vyšetřuje podezření, že politici a úředníci při hospodaření města porušovali zákon. Informovala o tom ČTK i http://aktualne.centrum.cz/domaci/. Nejde zdaleka o první případ. Nedávno policie zabavovala dokumenty k hospodaření radnice v Krupce. Na začátku je ostatně i šetření způsobu financování přerušené výstavby kulturního domu Střelnice u nás v Turnově.

K politické inzerci
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:03 4. 10. 2006
Menšinová vláda ODS nedostala důvěru. Doufám že důvěru nedostane ani žádná jiná. Po patových parlamentních volbách v zemi kde chybí elementární politická kultura to snad ani není možné, i když kdo ví (poslancům jde o korýtka). Realističtí politici, ti nám ale chybí, by už dávno měli na stole termín a návrh předčasných voleb, a to dokonce bez ohledu na rozpolcenost voličů. Hrátky současné politické reprezentace jen potvrzují její neschopnost. Poslední příklad mne donutil abych si taky ulevil.

Volební program turnovské VPM
(VPM)Přidáno: 17:13 3. 10. 2006
Letos VPM vstupuje do komunálních voleb 2006 s programem, který je obhajobou demokratického občanského přístupu k vládnutí. Za nejdůležitější pokládáme osobní zodpovědnost každého ze zastupitelů vůči občanům našeho města. Zastupitelstvo a Rada města musí být pro naše občany servisní organizací, tj. musí pracovat v jejich zájmu a ne proti nim.

Jak hospodaří VPM ve Vlašimi
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:56 3. 10. 2006
Evropské hvězdy svítí ve Valšimi z fasád opravených domů i z informačních panelů v parku. Město na Benešovsku patří mezi elitu v čerpání evropských peněz. Za poslední dva roky získala třináctitisícová Vlašim z fondů EU přes 61 milionů. Úspěšnější byla jenom velká krajská města. V přepočtu na obyvatele je však Vlašim skutečnou českou špičkou. Zásluhu na tom má místní starosta zvolený za VPM. Přál bych si, aby v Turnově po volbách došlo k výrazným změnám na radnici a zástupci místní VPM a SZR vedli město podobně jako je tomu ve Vlašimi.

Problém osobní moci v politice
(Vlastimil Marek)Přidáno: 16:23 2. 10. 2006
Obraz politického stranictví v komunální sféře nesmírně poškodilo zneužití stranického systému při vybudování mocenského monopolu, tak jak to předvedl nejdříve režim nacistický a hned po něm režim komunistický. Soutěž o definovaný díl politické moci podle jasných pravidel je proto dnes narušena. V mnoha obcích a městech přebírají moc nikým nevolení údajně "nezávislí" kandidáti. Vesměs jde o účelové spolky lidí toužících po moci a rozdělování obecních finančních prostředků. Zajímavé je, že jde hlavně o ty, kteří jsou na městském rozpočtu existenčně závislí, nebo na něm již jistý čas parazitují. Žádná pravidla pro ně neexistují. To by si měli voliči uvědomit až půjdou k urnám. Úvaha pana Marka je zajímavá a snad i ona přiměje voliče k zamyšlení.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena