MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Dalajláma nepřijel

Vazene novinarky a novinari,

je mi to velice lito, ale musim jeste jednou zmenit sve tvrzeni ohledne prednasky Jeho Svatosti dalajlamy, ktera se mela konat ve stredu 17. rijna v Praze. Dnes jsme obdrzeli informaci, ze dalajlama s konecnou platnosti ZRUSIL sve evropske turne a Prahu nenavstivi.

Jeho verejna prednaska, kterou jsme organizovali, se tedy NEUSKUTECNI. Je mi to osobne velice lito, protoze vim, ze mnozi z vas se na setkani s Jeho Svatosti velmi tesili. Vim take, ze vam zruseni akce (a to jiz druhe v tomto tydnu) zpusobilo potize, a tak prestoze jsem celou situaci nemohla ovlivnit, velice se za ne omlouvam. Doufam take, ze i pres tuto nemilou udalost nadale zachovate prizen Tibetu i Obcanskemu sdruzeni Lungta.

Marie Peřinová, Občanské sdružení Lungta, Lungta@ecn.cz, Tel: 0604/ 614 577

Tisková zpráva - Praha, 14. října, 17:00 – Občanské sdružení Lungta potvrzuje, že veřejná přednáška Jeho Svatosti dalajlamy, plánovaná na středu 17. října 2001, se neuskuteční, jak již informovalo tiskové oddělení konference Forum 2000. Úřad Jeho Svatosti dalajlamy, sídlící v indické Dharamsale, dnes sdělil, že tibetský vůdce zrušil celé své evropské turné a nenavštíví tedy ani Českou republiku ani Slovinsko a Chorvatsko.

Jeho Svatost dalajlama svou cestu do Prahy již před týdnem odvolal, po osobní intervenci prezidenta Václava Havla však změnil názor a rozhodl se přijet. Dnes se pak rozhodl cestu definitivně odvolat. Občanské sdružení Lungta se omlouvá všem, kterým zrušení přednášky a především neustále změny způsobily jakékoli potíže.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena