MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

O podnikání turnovské firmy STASPO

Můj příběh začal někdy v polovině roku 1999, kdy firma STASPO Turnov přijela do naší obce Čerčany a začala dělat reklamní kampaň na jednoduché vyřešení bytové otázky. Firma slibovala, že problémy spojené se získáním nového bytu, od zajištění úvěru přes vyřízení všech formalit se stavbou až k finálnímu postavení čtyř domů s devíti bytovými partajemi, nebude pro ní problém.

Po zaplacení vstupního poplatku do společnosti POHODA, který každý zájemce musel zaplatit, aby se mohl stát jejím členem a tedy i ucházet se o zmíněný byt, založila firma u nás v okresním městě Benešov svojí pobočku. Zde měla i své stálé zástupce pí. Zambovou a kol. Stále jsme byli ujišťováni, že vše probíhá v naprostém pořádku, vyřizuje se stavební povolení, obec vychází vstříc s pozdějším převedením pozemků na vlastníky bytů, a v samotném Turnově, kde bylo sídlo firmy, firma již předala první byty svým uživatelům. V květnu roku 2000 jsme tedy zaplatili požadovanou jednu třetinu z ceny bytu, tedy 250 000.- Kč, podepsali jsme smlouvu o výstavbě a začali čekat na 1. říjen 2001, kdy měla být kolaudace.

Po nezačatí se zemními pracemi na podzim 2000, jsme se začali ujišťovat, že na jaře vše začne bez problémů a s novým elánem. Po uplynutí další doby čekání jsme se začali starat co se děje (a to jsme skoro radši neměli). Na přelomu dubna a května nám bylo řečeno prostřednictvím paní Zambové, že firma ještě nedostala stavební povolení z důvodu nesplnění podmínek k jeho získání. Poté jsme obdrželi dopis s oznámením o zrušení pobočky v Benešově a následném přestěhování do Prahy a navíc, že se firma s paní Zambovou rozloučila. Teď už jsme dostali pořádný strach o naše z části našetřené z části půjčené peníze. Snažili jsme se tedy kontaktovat někoho z centrály STASPA v Turnově. Na smlouvě o výstavbě za firmu figuroval jednatel společnosti pan Jiří Pavlíček, zkoušeli jsme tedy kontaktovat jeho, ale marně. Telefonní číslo bylo vypojené. Poslali jsme samozřejmě písemné dotazy, ale opět bez odezvy. Naštěstí jsme po vysilující práci získali mobilní číslo na pana Pavlíčka a po telefonické rozhovoru nám firma poslala její stanovisko. Psalo se zde o tom, že firma bohužel nedostala slibovaný úvěr od Komerční banky a tedy, že nemá peníze na výstavbu slibovaných bytů a že hledá nějakou firmu, která by je zainvestovala. Na nic jsme nečekali a napsali jsme dopis s odstoupením od smlouvy a navrácení peněz. Po dalším naléhání na odpověď nám firma napsala, že naší výpověď nemůže akceptovat a vyplatit nám naše špatně investované peníze z důvodu, že žádné nemá. Došlo tedy na vyřizování přes soud, pan vyšetřovatel středočeského kraje Mgr. Rabiňák nás 12 podvedených v lokalitě Čerčany vyslechl a sdělil nám, že v lokalitě Mladá Boleslav se stejným případem a stejnou firmou, jsou o půl roku dál a vyšetřování může trvat třeba 5 let a dojít k závěru, že firma půjde k likvidaci a s našimi penězi se můžeme rozloučit. Popsal jsem vám moji zkušenost s firmou STASPO Turnov a s jejím jednatelem panem Pavlíčkem a možná i návod jak získat v našem právním státě přibližně 10 miliónů za cenu v nejhorším 5 let strávených ve vězení.

S pozdravem jeden z podvedených
Richard Fleischhans


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena