MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Reakce na jedno vysílání turnovské televize

Václav Severa

Protože se v regionální televizi v době od 8. 6. 2002 mluvilo o mojí osobě, musím reagovat. Není to poprvé, kdy regionální televize zesměšnila či pomluvila turnovské občany. Abych nebyl nařčen z nekonkrétnosti, uvedu jako příklad causu MUDr. Nesvadby. Pan redaktor Aspery opakovaně některé věci nechápe a ani nemůže, když přijde jednou za týden a pracuje na zakázku radnice, od které má i dotaci. Již v římském senátu platilo „dejte slovo druhé straně“, ale já se opakovaně přesvědčuji, že v regionální televizi platí „koho chléb jíš, toho píseň zpívej“.

Pan redaktor mne nazval „pragmatickým“. Asi proto zapomněl divákům sdělit, že pozemek o který najednou město stojí, mám pět let řádně pronajatý. Nechce se mi věřit, že by tuto informaci od zadavatele nedostal. A tak se jen mohu divit, proč při vstupu na cizí pozemek mě nepožádal o svolení. Pět let pozemek rekultivuji, vyvážím divoké skládky, opravuji cizí ploty. Investoval jsem do něj vlastní energii i nemalé finanční prostředky. Mám dokonce povolení pozemkového fondu ke stavbě zahradního domku.

Dále mne ve své relaci redaktor nazval „sentimentálním“. Je to proto, že se bráním, aby teď město převedlo pozemek na sebe. Nevidím totiž důvod proč by to tak mělo být. Stále mám před očima rok 1953. tehdy přišli soudruzi za dědou a prohlásili, že chtějí jeho pozemky. Protože neprojevil dost nadšení, tak kromě toho, že mu byly pozemky sebrány šel on sám do Jáchymovských dolů. Dodnes nemám vyřízené restituce a jsou to hektary pozemků, ne pouhé ary.

Domnívá-li se redaktor, že jeho pořad byla kritika, byl bych na závěr své reakce velice rád, aby se už konečně začaly rozlišovat dva pojmy, a to kritika a pomluva. Jsem zvědav kdo bude po mně další na řadě. Ostatně otázkou je, zda i to pomlouvání mé osoby nesouvisí s tím, že brzy budou komunální volby a panu starostovi se kritici jeho politiky nehodí. Potřeboval by, aby se do zastupitelstva nedostali, a tak využívá každé příležitosti aby je v očích veřejnosti poškodil, či nechal poškodit.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena