MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Jak je také vnímán vznik naší republiky

Text názoru:

Vážené dámy a vážení pánové, - pokud si Vy troufáte hovořit o zradě na republice v roce 38, tak si dovoluji Vám připomenout, že valná část Vám podobných, tedy soc. demokratů - bolševiků zradila své krajany - Němce, Maďary, Poláky, Chorvaty, Rusíny, Židy, Slováky, Slovince a hlavně slušné a čestné Čechy v I. světové válce nejen tím, že dezertovala, ale hlavně tím, že proti nim po boku nepřátel bojovala. Ano jsou to oni Ti Vaši slavní ČS legionáři kteří zavraždily nejednoho krajana bez ohledu na jeho národnost a rozbily jste multinárodní a multikulturní státní útvar v němž se měly všichni slušní lidé lépe nejen po hmotné stránce než je tomu nyní po 80 letech. Špatně se měli jen zakomplexovaní levičáci a nacionalisté jako byly Masaryk, Beneš a jemu podobní.

Mimo jiné víte, že Váš pan prezident Masaryk užíval titul profesor, který mu byl udělen 13. srpna 1882 císařským dekretem a pyšnil se tedy hodností monarchistickou (a na tento titul navíc ztratil nejen čestný nárok). Víte, že Váš dr. Beneš je ve skutečnosti Dr.Voštěp v Čapkových pohádkách. Víte že Beneš Vás uvrhl do komunistické poroby, ve které jste neztratili jen majetky a mnozí své životy, ale hlavně rozum? A vite, že...?

Ne, nevíte, protože to před sebou sami pro jistotu tajíte. A to nekecám. Čtěte a učte se i v jiných jazycích a pátrejte ve všech dostupných pramenech - pak mnozí pochopí a ostatní propadnou peklu vlastního zla.

(Gramatiku jsem ponechal bez úprav, pouze ve dvou případech kdy byla prohozena písmenka jsem dvě slova opravil - it.)

Jde o reakci na článek Budeme se omlouvat nejen sudetským Němcům, se kterým se mohou čtenáři seznámit zde. Jde jen o mírnou nadsázku vyjmenovávající za co všechno bychom se, dle názoru některých příslušníků sudetoněmeckého landmanšaftu, měli jako jednotlivci, i národ, omlouvat. Autor předkládaného ohlasu, který poslal 11. července v 19.20 přímo do Novinek.cz i mně osbně, se sám označil jako Sigmund Siegfried a mailovou adresu uvedl deusextempestum@seznam.cz. Osobně pokládám názory autora za skandální, nicméně jsem si vědom, že existují i naši „historici“ a publicisté, kteří v podobném duchu uvažují a píší. Je tedy žádoucí aby se nad prezentací ohlasu čtenáři zamysleli a možná i reagovali. Užitečné bude přečíst si i internetový text jehož odkaz je uveden výše. Otázkou zůstává jak to je s českou státností a zda je pravdou, že připomínání české státnosti je nacionalistické a protievropské. Budu vděčen za Vaše názory, které můžete posílat i na adresu moji e-mailovou adresu itu@quick.cz.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena