MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Mladá Fronta Dnes cituje lživé výroky turnovského starosty

Ivan Turnovec

Ještě nebyly uvedeny na pravou míru informace o výstavbě (či spíše nevýstavbě) kultruního domu Střelnice v Turnově a už je v MfD (24. srpna) další účelově vyžádaná zpráva s nepravdivými údaji od starosty ing. Hejduka označená zkratkou mik, tedy Michal Komárek. Pod názvem Obchodníci jsou v klidu se píše o přípravě stavby nového supermarketu v Turnově. Tvrdí se tam, v rozporu se skutečností, že proti stavbě prvního turnovského supermarketu se psaly petice. Nepravdivě tam argumentuje slovy ing Heduka: „Všichni ti, kteří mě dokonce chtěli žalovat a vydávali mě za likvidátora města, protože radnice nezastavila stavbu, dnes v onom obchodě sami nakupují.“

Ing. Hejduk lže, ostatně ne poprvé. Na tiskové konferenci při prezentaci výstavby prvního supermarketu oznámil novinářům a v celostátních novinách (i MfD) se objevilo, že „veškeré zboží v turnovských obchodech je neuvěřitelně předražené“. Touto nepravdivou informací se dotkl všech turnovských obchodníků a ti požadovali omluvu a uvedení věci na pravou míru, uvažovali tehdy i o podání trestního oznámení za pomluvu. Petice proti starostovu výroku byla novinářům (i z MfD) tehdy předána.

Pikantní je, že sám městský úřad, před časem, na vyžádání oznámil, že žádná petice proti supermarketům nikdy nebyla na úřad dodána. Je tam, jak bylo uvedeno v odpovědi, pouze petice proti starostovi města a jeho urážlivým výrokům (zažádat si o tuto informaci opět pan Komárek mohl, kdyby ovšem chtěl). Ostatně dozvěděl by se to i od majitelky obchodu Domino s potravinami paní Heleny Řehové, pokud by se jí zeptal. I ona by mu řekla že citovaný výrok starosty Turnova je lživý. Znovu se proto musím zeptat, jak je možné že články o Turnovu, v liberecké příloze v MfD, jsou tendenční a vychází z nepravdivých informací dodávaných starostou a jeho nejbližšími.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena