MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Zeleň na turnovském náměstí

Ivan Turnovec

Podtitul tohoto příspěvku by mohl být: Jeden z úspěchů turnovského starosty a jeho přátel. Ale k věci: V době kdy se začínají do přízně voličů, před blížícími se komunálními volbami, vemlouvat svými plakáty zástupci starostova „Nezávislého bloku“ není od věci rozhlížet se a postupně hodnotit, co pro občany po dobu své vlády udělali. Dnes si všimneme náměstí Českého ráje v Turnově. O to se starosta zasloužil již ve funkci místostarosty v období předminulém. Náměstí bylo nejen „zklidněno“ vytěsněním zastávek hromadné dopravy, ale současně bylo zbaveno zeleně.

Již před jeho rekonstrukcí jsem byl přesvědčen o tom, že dvě linie stromků jsou málo. A zvlášť poté, co jsem se seznámil s tím jak vypadá zeleň ve francouzských městech, jsem doporučoval zeleň ve městě Turnově podstatně rozšířit.

Současný stav kdy byla zeleň na náměstí zredukována na šest stromků se mi zdá být hloupým vtipem. Při tom, podobně jako k vytěsnění zastávek, i k redukci zeleně, souhlasně se starostou hlasoval i nynější poslanec za US a KDU-ČSL. Pan poslanec se prezentuje coby „krajinný ekolog“, jako ekolog ostatně získal preferenční hlasy ve volbách a díky těm se do parlamentu dostal. Zeleň na turnovském náměstí je ukázkou jeho skutečně odborného krajinně ekologického cítění. Ostatně v případě zeleně na náměstí nejde o jeho jediné podpoření koaličního kamaráda, kterému umožnil získat starostovské křeslo. Významně se angažoval i v případě nevhodných zásahů při rekonstrukci městských parků. Opět byl pro likvidaci zeleně. A abychom nezapomněli i na jeho další zásluhu – patřil k těm, kteří nechali na starostovo přání zlikvidovat koupaliště v Dolánkách, aniž by občanům nabídli jakoukoli náhradu. Je sice pravda, že to uznal jako pochybení, nicméně to nikomu nepomohlo.

Původní stav náměstí před rekonstrukcí

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena