MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Objektivita turnovské televize

Ivan Turnovec

Jsem opakovaně ostouzen regionální turnovskou televizí. Pomalu to již patří k jejímu koloritu. Nač se namáhat se seriózními informacemi, když stačí kydat špínu a vykládat, že Ivan Turnovec zbankrotoval a podvodně vytuneloval české banky. Případně se otřít o někoho jiného, např. Josefa Kunetku, že udělal něco jiného. Snaha turnovské televize diskreditovat kritiky svérázného starosty Turnova a jeho hospodaření, je skutečně příkladná. Důvod je nabíledni, starosta a jeho jednohlasá většina v zastupitelstvu rozhoduje o milionovém příspěvku této televizi. RTT Aspera by si ráda peníze zasloužila a tak se snaží starostovi a několika dalším, svým svérázným způsobem, zalíbit. Nyní k tomu využila anonymních ohlasů které kdosi připojil k mému textu na www.virtually.cz. Ostatně kdo by měl zájem může se na mé texty na těchto stránkách podívat. Určitě se zorientuje a dokáže si autorské texty nalézt.

Nebaví mně vysvětlovat dokola, že jsem neměl nic společného s těmi, kdo si na začátku devadesátých let půjčky brali a nespláceli, ale ani s bankéři, kteří peníze na pochybné podnikatelské záměry dávali. Co se týče turnovské televize, její reportéři se ani nikdy nenamáhali zeptat, o co vlastně šlo. Jejich rétorika je stále stejná, to že jsou postupně souzeni bankovní úředníci a ti kdo peníze nesplácejí, by jim narušilo koncepci. Hloupé tvrzení o krajském soudu, a hlavně předjímání mé údajné viny, je jen snahou pomlouvat. Vzhledem k tomu, že dělají vše aby pomluvili ty, kteří nesouhlasili s financováním nepravdivých zpráv z městského rozpočtu, nemají páni z turnovské televize ASPERA čas ani místo, aby mohli informovat o stavu městské pokladny a postupech starosty, který se o zadlužení města svými megalomanskými projekty zasloužil.

V poslední době pan redaktor ještě přitvrdil a s obvyklou mírou své neznalosti věci se vyjadřoval i k textům zveřejněným na internetu. Při tom mával anonymním (kdo ví kým mu dodaným) e-mailem, který údajně na text reagoval, ovšem ve skutečnosti s ním neměl nic společného a vůbec nejde o ohlas čtenáře. Normální ohlasy pány redaktory nezajímali.

Ostatně nikdy si turnovští televizní magnáti nezametli před svým vlastním prahem. Jen málokdo ví, co bylo před „zajímavou privatizací“ televizního studia příšovických drůbežářských závodů a jak to bylo s legalitou vysílání a jeho financováním coby „veřejnoprávního“ městského média.

Chci ale upozornit na fakt, že v případě turnovské televize vůbec nelze mluvit o nějakém zpravodajství, natož o objektivním, ale jen o snaze manipulovat část veřejnosti tím, že některé občany pomlouvá a jiné stejně nepravdivě vychvaluje a k tomu je ochotna využívat i ubohých anonymů (pokud si je tedy k tomu účelu dokonce sama nenachystá).


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena