MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Fotografická soutěž Zemský ráj

Břetislav Jansa

V těchto dnech rozesílají členové turnovského fotoklubu Safír do celé Evropy podmínky fotosoutěže nazvané „Zemský ráj“. Z regionální soutěže vyhlášené v roce 1981 zaměřené na ochranu životního prostředí se přes celostátní stala soutěží mezinárodní. Letošní 15. ročník zatím „jen“ pro evropské autory. Pokud se pořadatelům podaří konečně získat generálního sponzora, tak se snad příští ročník uskuteční pod patronací FIAP (Federace mezinárodního fotografického umění), která prostřednictvím českého delegáta, vyzvala turnováky pořádat tuto soutěž pro autory z celého světa.

Tato soutěž je jedinečná tím, že se na závěrečné výstavě setkávají dva světy. Jeden, který dokazuje jak citlivě se dokážeme chovat ke krajině a svému okolí v chráněných oblastech. Ten druhý naopak upozorňuje na bezohlednost nejen ke krajině, ale i k prostředí ve kterém žijeme.

Dopisem z 28. dubna udělil RNDr. Libor Ambrozek, ministr životního prostředí záštitu Ministerstva nad touto soutěží. Že to turnováci myslí vážně s ochranou přírody dokazuje i skutečnost, že se letos rozhodli navštívit památky a národní parky v sousedním Polsku.

Podmínky fotosoutěže a informace o cestě do Polska mohou získat zájemci na adrese fotoklubu (Fotoklub Safír, Alej legií 695, 511 01 Turnov), nebo na telefonu 481 325 781, případně 732 202 132.

PS. Pokud máte zájem nejen o fotosoutěž, ale i o informace o mezinárodním sdružení fotografů Kontakt Euroregionu Nisa zavolejte na výše uvedené tel. číslo, nebo se ozvěte na e-mailovou adresu foto.jansa@tiscali.cz.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena