MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Rozhodnutí občanů mají úředníci ctít

Ivan Turnovec

V Turnově se to ale neděje. Starosta rozhoduje po svém, dokonce i proti usnesení zastupitelstva a pochopitelně proti vůli občanů. Předvedl to naposledy svým vyjádřením k dálnici v Českém ráji v rozhovoru pro Právo, 12. února 2004. Dělal to jediné co dovede - pomlouval svého oponenta, poslance Pelce, který mu byl před pár lety dobrý, když mu umožnil dosednout na starostovské křeslo.

Starosta Hejduk nerespektuje petice a proti občanským aktivitám se vyjadřuje pohrdavě po celou dobu svého starostování. Při tom by mělo být závazné pro něho i pro zastupitele a radu města Turnova to, co vyjadřují slova Kaspara Villigera, spolkového presidenta Švýcarska (na rok 2003), který komentoval zamítnutí jedné z předloh spolkové (federální) vlády, předložené voličům k hlasování spolu s dalšími - federálními, kantonálními a obecními záležitostmi, takto:

Když lidé jinak rozhodli, než vláda a parlament, tak není mojí úlohou si stěžovat, ale jejich rozhodnutí akceptovat. V našem systému demokracie má lid právo rozhodnout jinak než jeho vláda.

To co platí ve Švýcarsku by mělo platit i u nás, a na každé úrovni. Nejen vláda je povinna rozhodnutí občanů, případně jimi zvolených zástupců realizovat. Starosta který nerespektuje rozhodnutí zastupitelstva a občanů, by měl odstoupit (to mu v uplynulých měsících bylo doporučeno již několikrát).


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena