MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

M. Hejduk tvrdil „Nejsem ten starosta …“

Otakar Grund

Poslanec PČR František Pelc starostu Milana Hejduka před časem podle redaktora MfD v článku o výstavbě dálnice Českým rájem nepřímo vyzval k odstoupení. Starosta Turnova avšak na pravidelné tiskovce města novinářům na přímý dotaz tvrdil, že na něho výzva neplatila, že muselo jít o někoho jiného. Komentoval to Otakar Grund. Po lednovém zastupitelstvu města Turnova starostovo tvrzení (nepravdivé jako řada jiných) připomínáme. (Dlužno podotknout, že poslanec Pelc svá slova opakovaně připomenul - poznámka redakce)

Novinář Otakar Grund tuto záležitost komentoval v loňských Pojizerských listech i s citací starosty Hejduka z tiskové konference. “Nejsem ten starosta, o kterém poslanec František Pelc hovořil,” konstatoval na náš dotaz starosta Milan Hejduk na listopadové tiskové besedě. Prvního muže turnovské radnice jsme se totiž zeptali, jaké rozhodnutí učinil po přečtení článku poslance Parlamentu ČR, který jej před měsícem v deníku MF Dnes vyzval nepřímo k rezignaci na starostenské křeslo.

Starosta Hejduk nám nejprve sdělil, že jsme si novinovou zprávu špatně vysvětlili, po přesné citaci (Pelc, MFD: “Zveřejněný názor turnovského starosty Hejduka, že město dálnici potřebuje a podporuje, je zcestný a nepravdivý. Městské zastupitelstvo výraznou většinou napříč politickým spektrem odmítlo návrh čtyřproudé rychlostní komunikace vedené přes Turnovsko i Český ráj a požaduje podrobné vyhodnocení variant. Starosta, který není schopen hodnověrně reprezentovat názory a závazná usnesení těch, kteří ho do funkce zvolili a chce prezentovat pouze svoje osobní pocity, by měl zvážit svoji rezignaci,” – konec citace MFD), nám sdělil, že to Pelc myslel obecně a on pro sebe z toho vyvodil to, že takový starosta on přece není. “S Pelcem jsem o tom později mluvil a společně jsme se tomu zasmáli,” uzavřel svoje vysvětlení starosta Milan Hejduk na předminulé tiskové besedě. To je minulost, sice nedávná ale přeci jen minulost.

Čas ale plyne dál a my měli možnost slyšet pana poslance Pelce na lednovém zastupitelstvu, kdy znovu, a to znovu podtrhuji, vyzval pana starostu Hejduka k odstoupení, za to že jednal o dálnici s okolními starostmi opačně než se usneslo zastupitelstvo a před zastupiteli se to snažil zatajit.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena