MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Tisková zpráva z pátku 23. 7. 2004

Redakce Politikon

Deník Politikon se po hackerských útocích přesunul na www.politikon.lezeni.cz - Deník Politikon již čtyři měsíce úspěšně působí na českém mediálním trhu. Získal si přízeň odborné veřejnosti, která v něm spatřuje nezávislý titul, informující o české politické scéně, názorech českých politiků a také regionální politice. Žádný jiný titul v ČR neposkytuje takový rozsah informací.

Politikon stoupá na ceně u veřejnosti i politiků. Jeho hodnota nespočívá v bulvárních kauzách nebo utajených informacích, ale ve spojování informačních střípků do politické mozaiky. Čtenáře Politikonu lze označit za velmi dobře informované voliče, protože mají možnost denně sledovat kroky českých politiků.

Denní provoz Politikonu se stal terčem několika útoků hackerů v tomto týdnu. Jak podotkl manager projektu Robert Vašíček: „Můžeme být nepříjemní všem s krátkou pamětí, ale vytvořit paměť české politiky je naším cílem. Samozřejmě, že nepřetržitě zálohujeme data každou hodinu a protože útoku hackerů nelze stoprocentně zabránit.“

Po pondělním a úterním útoku došlo k závadě na centrálním serveru včetně DNS záznamů, proto je nyní adresa www.politikon.cz nedostupná. Robert Vašíček ujišťuje, že nedojde k dlouhodobému výpadku: „Obratem jsme zprovoznili náš deník na adrese www.politikon.lezeni.cz a oznámili našim partnerům nový redakční e-mail. Během 14 dnů, maximálně však tří týdnů by mělo být vše v pořádku.“ „Chcete-li pochopit, proč má někdo zájem shodit nás, stačí číst Politikon, dozvíte se opravdu hodně, navíc každý den.“, uzavřel.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena