MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

V čím zájmu – aneb dovíme se od US někdy pravdu?

Ivan Turnovec

Poslanec US-DEU Zdeněk Kořistka tvrdí (začalo to v MfD 20. 8.), že mu před třemi týdny muž pověřený ODS nabídl 10 milionů korun, když nepodpoří novou vládu. On prý peníze odmítl, ale policii pokus o úplatek neoznámil. Se svým tvrzením vyšel v době, kdy je koalice kritizována občany vzhledem k prorůstání státní správy s komunistickými kádry. Načasování jednoznačně vypovídá o účelovosti páně Kořistkova prohlášení. Ostatně jeho vyjádření v MfD je poměrně fádní – nemá žádný důkaz a dokonce pochybuje i o tom, že by mu dva jeho kolegové, které prý o nabídce informoval, byli ochotni svědčit.

Při důvěrohodnosti Unie svobody a úporné snaze jejích funkcionářů udržet se ve vládě a parlamentu, se mi celá medializovaná aféra jeví jako krkolomná konstrukce. A to tím spíše, že ODS nepopírá - s poslanci za US jednala – nicméně tato jednání byla, dle vyjádření předsedy Topolánka, pouze politická. Finanční výhody (abych neříkal úplatky) získali prostřednictvím lukrativních míst zatím získali pouze někteří bývalí politici (např. Tvrdík, ale nejen on) prostřednictvím koaličního uskupení a podílel se na tom výrazně i současný ministerský předseda. Ale zpět k tomu co tvrdí Zdeněk Kořistka – je na čase, aby se jednoznačně vyjádřili všichni poslanci US, kteří byli osloveni kýmkoli kdo vyjednával za ODS. Jejich výpovědi, včetně vyjádření těch lobistů, by měly být co nejdříve zveřejněny. Jen tak bude čistý stůl, a budeme se moci vrátit k tomu koho chce zaměstnávat ve vysokých funkcích pan Gross.

Poslancem US zvoleným za liberecký kraj je František Pelc – apeluji tedy na tohoto poslance a zároveň místopředsedu, předvádějícícho se v médiích dokonce častěji než předseda Němec, aby dodal co nejrychleji své vyjádření k tomu, zda a jak byl kontaktován a z titulu funkce požádal i ostatní spolustraníky v parlamentu, aby učinili totéž. Nedělám si žádné iluze o ODS, ale tvrzení pana Kořistky nevěřím. Při svatebních obřadech v USA se oddávající ptá, má-li kdokoli co proti spojení snoubenců a poté dodává, pokud nepromluví hned, tak ať mlčí do konce života. To bych na závěr panu Kořistkovi připomněl.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena