MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Starosta Turnova promluvil

Ivan Turnovec

Snaha omezit korupční prostředí vadí některým aktérům v komunální politice. Starosta Turnova ing. Milan Hejduk se dal slyšet k vládnímu návrhu protikorupčního zákona o daňových přiznáních na dotaz MfD (Liberecká příloha ze 3. 9. Anketa Politici: Svoje platy si zasloužíme):

„Milan Hejduk, starosta Turnova: Odměna není dostatečná. Plat to je na relativně pohodový život, ale ne na ušetření. Město má 25 organizací a i s úřadem má tento systém 1000 lidí. Jsme největší firma ve městě a starosta má vrcholovou odpovědnost. Mí kamarádi mají za daleko menší odpovědnost dvakrát větší plat a auto k tomu. Když jsem byl ve své privátní firmě, tak se příjmy v případě zisku (což jsme měli) již před 10 lety nedaly porovnat s tím, co mám dnes. Byly samozřejmě vyšší.“

Je s podivem, že Ing. Hejduk nezůstal v soukromém sektoru a připomíná, své údajně vyšší příjmy z doby před zaměstnáním se v komunální politice. Místo placeného starostova zástupce si totiž před osmi lety dost trapně vyprosil. Od té doby dělal vše proto, aby se v zastupitelstvu udržel a aby mohl rozhodovat o městských financích přímým řízením veškerých jednání. Obcházel nejprve starostu JUDr. Václava Šolce, a později když s pomocí slibů skupině tzv. nezávislých radnici ovládl, byl jediným kdo předjednával investice peněz městských i milionových darů mecenáše Horáčka. Bezostyšně o sobě tvrdí, že je tím nejlepším ze zastupitelů (o jeho vyjádření v Hlasech a ohlasech jsme na stránkách turnov.zde.cz psali – při prolistování staršími články si můžete počíst). Je zajímavé, že většina akcí, odmyslíme li ty poslední nerealizované po uzavření finančního kohoutku z Horáčkovy nadace, v Turnově realizovaných byla předražena nejen oproti podobným v jiných městech (náměstí, nemocniční kuchyně atd.), ale dokonce i proti smlouvám podepsaným na základě výběrového řízení. Veškerým kontrolám se po celých 8 let nejen dokázal ubránit, ale v té době si dokonce na základě nezákonné směrnice sám navrhl a nechal vyplatit odměnu „za úsporu“ prostředků ze státní dotace na rekonstrukci městské kotelny, zásobující teplem sídliště Výšinka. Nyní se bude snažit na kandidátce ODS proniknout do krajského zastupitelstva a způsoby, které zavedl v Turnově zavádět i tam.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena