MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Politik profesionál a jeho ambice

Jan Kovářík

Vemte si třeba na mušku takového komunálního politika, jako je starosta města Turnova ing. Milan Hejduk. Jeho „obšlapování“ radnice začalo v počátku devadesátých let. Mladý politik, jehož paradoxně do úřadu doporučil i jeho dnešní největší kritik a oponent Josef Kunetka: „...je mladý a ambiciózní, já bych mu šanci dal...“, působil na úřednickém svatostánku jako místostarosta. Záhy se stal i oficiálním mluvčím radnice a tak jeho slovo se stalo oficiálním míněním Turnova. Podmanil si RTT, která za městské peníze šířila, ani ne tak oficiální verze radnice, jako jeho osobní, éterem. Za chlebíčky si kupoval i další novináře. Po „Sarajevském puči“ kdy se mu podařilo ze židle starosty města sesadit lidmi váženého, ale příliš mírného Dr. Šolce, jeho kariéře nic v cestě nestálo.

Kraj je velké lákadlo. Zajímavostí budiž, že pro úspěch své volby se hlava radnice rozhodla opustit řady „závislých“ Nezávislých a obléci si pršiplášť ODS. Pod jejich hlavičkou kandiduje, aby pravděpodobně za dva roky se vrátil ke své původní sportovně založené partaji.

Nebudu se rozepisovat o nejrůznějších úspěších, loukách v centru, či hlíně v bazénech. A propos: když jsme u Dolánek. Pamatujete si? Řada tehdejších zastupitelů odsouhlasila zavezení díla našich předků na základě veřejného příslibu šéfa města, že bezprostředně vznikne nové kopání v Maškovce. Inu nestalo se. Mínění lidí a petice byly vedlejší. Stejně tak jako při Projednávání Strategického plánu Turnova na poslední zasedání zastupitelů. Přestože se jedná o poměrně obecný dokument, který je potřeba mít pro získávání nejrůznějších dotací a místní poslance k ničemu nezavazuje, Hejduk tvrdošíjně trval na svém: Projednával se dlouho a lidé se k němu nebudou vyjadřovat! Ještě že zástupci lidu měli jiný návrh a drtivou většinou lidu vzkázali: ´Máte na to dva měsíce!´

Pamatujte na to, až se nejvyšší radní na Vás obrátí. Stane se to v případě, až bude potřebovat Vaše hlasy. A to bude již brzy, za necelý měsíc v listopadu.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena