MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Úryvek z jednoho dopisu

Petr Czasch

Myslel jsem si, že to myslíte vážně. Bohužel jste to mysleli asi stejně jako ostatní - „upřímně! Ta unionistická politická pseudoelita - ti zkorumpovaní grázlové a vyžírkové se naopak přímo (!) podílejí na korupci, diskriminaci a likvidaci českého národa, tedy i našich bruntálských spoluobčanů. A Vy - jestli jim to nadále budete tolerovat a přihlížet tomu, tak se na těchto zločinech na vlastních spoluobčanech jako politici komunálních až republikových pozic také podílíte - svou nečinností! A za tuto nečinnost budete souzeni - minimálně vlastním svědomím. Copak jediný Starosta - politik v ČR je Petr Pávek? Jste chlapi nebo nebo poserové? Copak se nedokážete postavit proti zvůli současné politické „vrchnosti“? Nemohu Vás již volit, když nedokážete něco pro změny udělat i ČINY ne jen stále PLANÝMI SLOVY a VIZEMI ! Dlouhodobé kecání a lhaní všech možných politiků už dávno i místní aktivní občany a podnikatele unavilo a ti neaktivní a nezaměstnaní se z nich také „nenažerou“! Dávno již nastal čas dělat radikální změny a zejména ČINY!

Jsou dva způsoby, jak čelit existenční hrozbě. Vzepřít se a bojovat. Nebo ustupovat a smlouvat v naději, že hrozba pomine. Dějiny učí, že druhá varianta, které se už takřka sedmdesát let po anglicku říká „appeasement“ je méně úspěšná, ne-li rovnou sebevražedná. Přesto se v Evropě těší oblibě…(A v Bruntále zdá se také! - pozn. P.C.).

Teodor Marjanovič, z článku Než nás teror zničí, Týdeník RESPEKT č. 13/2004, str. 2

Mám už toho bordelu, politikaření, pokrytectví i cynismu plné zuby. V jádru jsem klidný, líný a pohodlný člověk. Jak vidím ale někoho trpět, snažím se v rámci svých možností mu pomoci. Při „pomoci“ jsem ale už zase nepříčetný, bojovný a nekompromisní - vůči zdrojům „neštěstí“. A lidí, ať těch, co jsou mi, mým zaměstnancům či sousedům atd. nejblíže nebo i těch v Beslanu nebo Darfúru, co zbytečně trpí díky nezodpovědné práci nebo nečinnosti proti zlu Vás - politiků, je už příliš mnoho. Někteří se zde v Česku mají jako prasata v žitě a jak je vidět ze zahraniční politiky, myslí si také, že se jich tragédie lidských osudů kdekoliv na světě netýkají. CHYBA LÁVKY!

Každý je odpovědný za všechny. Každý je sám odpovědný. Každý je sám odpovědný za všechny. …A každý nese všechny hříchy všech lidí. Antoine de Saint Exupéry


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena