MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Tak volby už jsou minulostí

Ivan Turnovec

Volby do krajského zastupitelstva jsou za námi. Výsledek v rámci republiky žádná extra sláva. Jen Liberecký kraj dokázal, že i mimoparlamentní strana je schopna voliče oslovit a uspět. Výsledek ODS byl předpokladatelný, vzhledem k tomu jak jsou občané znechuceni vládou ČSSD. Horší je to už s KSČM kteří skončili na místě druhém. Radost mám z umístěných na čestném třetím místě a gratuluji proto zástupcům Strany pro otevřenou společnost. Petr Pávek má včetně preferenčních hlasů dobrou pozici. Stejně tak i turnovská aktivistka Mgr. Pokorná, která se díky preferenčním hlasům posunula ze sedmého na druhé místo na kandidátce.

Procentuelní výsledky si každý najde na krajských novinách, já si jen dovolím pár údajů, které pokládám za potěšující a svědčící o tom, že voliči už se do nekonečna oblbovat řečmi o upřímnosti, či čímkoli jiném nenechají. Propad kandidátky zprofanované US-DEU v kraji kde je její hlavní sídlo, stejně jako všude jinde, snad už přesvědčí i těch několik slušných osobností, které se nechali umluvit a na kandidátku této strany se jako nezávislí nechali uvést, že spolupráce s US-DEU je neúnosná. Osobně mne na Liberecku potěšil i propad Unie pro sport a zdraví a dalších tzv. „nezávislých“. Tím, že bych pokládal za tragedii pro kraj, pokud by se do zastupitelstva dostal starosta Turnova, jsem se nikdy netajil. Snad už konečně došlo i na tohoto komunálního „profesionála“.

Jak dopadne povolební dohadování se dozvíme za pár dní. Dohodnout se musí hlavně ODS s SOS, nicméně pro většinu v zastupitelstvu je nutný i souhlas zástupců ČSSD. Doufejme, že naši krajští politici projeví dobrou vůli sloužit svým voličům.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena