MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

A znovu vládne politikářská hysterie a farizejství

Václav Jenšovský

Lidí, kteří ještě stále, či zase už, mají kloudnou vizi, není – alespoň na naší politické scéně - na rozdávání. Ostatně prokázala to vesměs stupidní, nepřirozeně nucená a hlavně vždy jen zastrašující (!) předvolební agitace či propaganda obou našich největších (snad stále ještě demokratických) stran ODS a ČSSD. Když se pak v této suchotě třebas našeho Libereckého kraje objeví politická síla, která evidentně přináší optimističtější pohled na svět kolem nás, která navíc asi až příliš nevyhovuje ani byrokracii, ani lobbistickým (!) nátlakovým silám (jež právě naopak dost často „zastřešují“ různí ti z „vedoucích kádrů“ tu ČSSD, tam samozřejmě též ODS),. Člověk doslova pookřeje a s chutí ji jde (v tom obecném marasmu) – ano: vizionářsky! – podpořit. Je prostě šťasten, že v té mizérii, kdy téměř 70% řádných voličů kašle na jakékoliv volby (vesměs právě kvůli odpornému politikářskému farizejství a mocenskému pletichaření těch tzv. etablovaných či nedávno opozičněsmluvních stran), je schopno se aspoň na třetím (!( místě prosadit nové a také dost mladé občanské uskupení , zvané SOS.

Jakmile se však po volbách toto uskupení začne též hlásit ke slovu a o své zákonné právo být „na slunci“, chtěje logicky získat i odpovídající nesešněrované pozice – např. v Radě Libereckého kraje, začne – a to zejména ODS s hysterií sobě vlastní, včetně jejích zfanatizovaných pěšců – v duchu politického prospěchářství (jež tolika otráveným lidem právě leze na nervy) – bít rádoby protikomunisticky (hlavně však farizejsky) na poplach … Kolikrát už tito lidé „modrého ptáka“ bubnovali na ochranu demokracie a svobody a štíttivě (jen) mluvili proti spolupráci s KSČM, aby hled poté se s nimi spojili (a dosáhli zvolení svého bývalého předsedy presidentem). Toto si měl uvědomit pan Kobera (redaktor? propagandista ODS?), když se snažil heslo „mám vizi“ posměšně obrátit v úderný kyj proti jeho tvůrcům. Souběžně by se měl rovněž porozhlédnout i po bývalých komunistech, kteří v pravou chvíli chytili modrý, či jiný vítr a své rudé legitimace včas odhodili!

Je při tom pikantní, že „bojem proti komunismu“ se dnes ohánějí vesměs právě ti, kteří v začátcích polistopadové politické scény pomohli svou politickou slepotou (nebo i úmyslně!) komunisty usadit do jejich zákonných pozic. A dnes, za toto nejvážnější provinění, (jehož se dopustili nejen „Havlovci“, nýbrž i ODSáci a příslušníci ČSSD), obviňují mladou politickou stranu SOS a chameleonsky se neštítí ji – pouze kvůli dosažení nejširší, tj. co nejméně kontrolovatelné moci, poplivat a očernit. A kladívkem udeřil hřebík na hlavičku jistý občan České Lípy (zřejmě funkcionář ODS) pan Pavlar, když pod titulkem „Povolební jednání? Fraška!“ shrnul: „Hejtman – to není otázka na pořadu dne. Slušnost (?) velí, jak to bylo ve volbách, že by to měl být zástupcer vítězné strany, která si vše uspořádá (!!) podle svého!…“ Tím je řečeno vše. Dokonce fanda ODS tu prokázal, že mají pravdu ti, kteří tvrdí, že ODS by ráda zavedla metody podobné zavržené totalitářské moci té komunistické „vedoucí síly v národě“.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena