MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Smráká se nad královstvím?

Jan Kovařík

Pokud bychom současné volby považovali jako generálku na komunální volby, které se uskuteční za dva roky, současné vedení Turnovské radnice by tvrdě pohořelo. Vždyť starosta města Turnova ing. Milan Hejduk obdržel v patnáctitisícovém městě pouze 128 hlasů. Ne jinak se vedlo i místostarostce města PhDr. Haně Maierové, která obdržela ve svém městě zhruba dvojnásobek. Obyvatelé sečetli a pod účet Doláneckého koupaliště, Střelnice, „masivní výstavby bytů“, kauzy 2023, R35, zadlužení obce ve výši desítek milionů korun napsali: Nechceme Vás! Jako neúspěch to údajně pocítil i starosta města, který to přiznal na posledním zastupitelstvu města.

Jako šanci ke změně na radnici to údajně cítí i někteří zastupitelé z řad opozice. Je tedy otázkou zda ke zteči zavelí nejsilnější opoziční strana ve městě VPM, nebo zda vznikne zcela nová, třeba SOS Turnov. Mimochodem, nezdá se vám, že signál „spaste naše duše“ srdce Českého ráje vysílá již dlouho? Je jen škoda, že jeho hlas obyvatelé zatím neslyší, nebo nechtějí slyšet.

Zatím se zdá, jako by to se slovutnými pány radními nijak nezacloumalo. Opak však může být pravdou. Radnice ke hlásání svých ideologií možná už příští rok nebude moci použít RTT. Zastupitelé její financování na listopadovém zasedání jedním hlasem neschválili. I když v tomto případě platí, že návrh na provoz RTT se bude vracet na stůl poslanců jako bumerang. Tak dlouho, dokud jej městští poslanci neschválí. Vždyť kdo vládne médii, vládne světem.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena