MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

K platům politiků

Jana Hamplová

Diskuse nad platy ústavních činitelů jsou plné vášní. S trochou nadsázky lze říci, že lid český by si přál, aby politik chodil na nákup se síťovkou a na konci měsíce počítal, zda mu zůstane na stravenky. A politik více či méně hlasitě říká, že jako jeden z vůdců této země má právo na určitý nadstandard a na dopravu zdarma. Nejde však při tom ani tak o otázku, kolik platíme, ale spíše komu a za co.

Rozhlédneme-li se totiž po poslaneckých lavicích a ministerských křeslech, je to pohled nepříliš radostný. Pocit nás voličů, že někteří poslanci a ministři se do svých křesel dostali jaksi omylem a patrně za věrnost svým stranám, s každým vystoupením dotyčných stoupá. Takže si přiznejme, že nám ani tak nevadí, že by poslanci a senátoři měli mít plat desítky tisíc, ale právem nám vadí, že tyto desítky tisíc pobírají ti, kteří by s bídou našli práci jinde.

Slova paní magistry Hamplové nepotřebují komentář. Nad tím jak nám nejen poslanci a senátoři, ale i současné vedení radnice, slouží, nebo naopak škodí, se musíme zamyslet hlavně při volbách. Kvalitní politiky na všech úrovních rádi dobře zaplatíme. Tolik redakční poznámka.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena