MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Josef Kunetka opustil vedení rodáckého spolku

Otakar Grund

Známý turnovský komunální politik, bývalý čelní představitel OF a spolupracovník Michaela Kocába, Josef Kunetka (VPM, a celorepubliková causa Walderode), v závěru minulého týdne rezignoval na své místo ve výboru Spolku rodáků a přátel Turnova.

Kunetka podle svého vyjádření zjistil, že se nemůže ztotožnit s myšlenkou a názory některých členů tohoto výboru, kteří se chtějí v činnosti zaměřit jen na vzpomínky, kulturní a turistické vyžití. „Nemohu akceptovat to, že současná řešení ve správě věcí veřejných a vytýčené záměry rozvoje města a celé oblasti Českého ráje pro budoucnost jsou jen záležitostí úřadů, tzv. „odborníků“, eventuálně politiků, kteří jsou toho času právě u moci…“ uvedl ve svém rozsáhlém vyjádření Rodákům. Kunetka soudí, že závažná rozhodnutí o budoucnosti a změnách charakteru celé oblasti jsou věcí všech lidí a ne jen vládnoucí politické garnitury. „Ani rodáci, kteří v minulosti pečovali o některé památky a podíleli se na veřejném životě města, nemohou stát při tak zásadních změnách opodál,“ tvrdí.

Nezávisle na Kunetkovi hned na lednové výroční schůzi opustili v téměř třistačlenném rodáckém spolku své funkce také předseda Bohuš Plesl a dlouholetý jednatel Vladimír Drholec.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena