MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Pozvánka na setkání s předním českým fotografem a cestovatelem

Redakce

Všechny členy Kontaktu a milovníky zajímavých pohledů na svět kolem nás na toto setkání se zajímavým člověkem zve předseda sdružení Kontakt Břetislav Jansa. Nejprve připomínáme, že přednáška Oldřicha Karáska proběhne v pátek. března v 18,00 hodin v Experimentálním studiu v libereckých Lidových sadech.

Oldřich KARÁSEK (1939) se po absolvování oboru fotografie na Průmyslové škole grafické v Praze, se 15 let věnoval obrazové žurnalistice. Získal mnohá ocenění na fotografických soutěžích, např. v Cannes,Tokiu, Stockholmu a Budapešti. Známé jsou jeho snímky z prostředí slavných osobností z Londýna koncem šedesátých let , jako např. Beatles, B.Bardot,M.Mastroianni, A. Onassis a.j. Své fotoreportérské zkušenosti zúročil ve fotografických publikacích :“Praha v proměnách světla“, „Symfonie pro 100 věží“ „Bílou stopou“ a „USA českýma očima“. V posledních letech fotografuje zajímavosti celého světa především pro fotoagentury Tony Stone v Londýně a Peter Arnold v New Yorku. Od roku 1997 prezentuje své autorské diapozitivy také prostřednictvím vlastní fotobanky „O.Karásek Globe Photo Bank“. Svůj fotografický život od roku 1960 rozděluje na tři etapy : Etapa černobílá, kinofilmová -15 let. Etapa barevná, středoformátová –cca 30 let. V loňském roce začal třetí etapu - digitální. „Dlouho jsem se digitálu vzpíral, ale nyní jsem rád, že jsem s tím začal. Kromě jiného je to svým způsobem návrat do temné komory, kde jsem býval rád. Po třiceti letech, kdy jsem mohl jen pasivně čekat jak mně diapozitivy v labu vyvolají, nacházím práci s digitálem velice tvůrčí. Originální fotografie, kterými se po letech zase prezentuji, si tisknu sám a je to radost“.

V brzké době se chystá vydání nové obrazové publikace,na které Oldřich Karásek pracoval téměř deset let a to „Vodopády světa“. V současné době pracuje na knize mapující historické krásy naší vlasti.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena