MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Ohlas na Nadhledníček v HOT duben 2005

XXX

Vážený pane Turnovče, přečetl jsem si na turnov.zde.cz i na HOT duben 2005 Vaší poznámku o objektivitě Hlasů a ohlasů. Souhlasím s Vámi. Ostatně sleduji z povzdálí Váš Sysifovský boj s větrným mlýnem, kterým je starosta Turnova a jeho zvláštní koaliční uskupení. Nechci se sám do ničeho míchat a ani nemám zájem se představovat, nehodlám se nechat šikanovat mocí radniční ani tou Feštrovskou. Tolik úvodem.

Reaguji nicméně na Váš a redakční „Nadhledníček“ ve Hlasech a ohlasech. Pravdu máte bezesporu Vy, jen je otázkou zda to má nějaký smysl. Páni redaktoři dělají přesně to co by se dělat nemělo. Pokud by byli jen minimálně slušní, měli požádat o vyjádření další čtenáře. Ne že by nedostali pochvalné dopisy na svou "objektivitu a kulturně-politickou úroveň" (epigonů mají jistě dost), ale třeba by se ozvali i ti souhlasící s Vámi. To nicméně neudělali, je to zkrátka nad rámec jejich uvažování.

Tvůrci Hlasů totiž překroutí kdykoli cokoli. Nakonec to předvádějí i ve svém komentáři k tomu Vašemu textu (naštěstí jim naletí jen někdo). Pravdivá jsou jen jejich slova že: O objektivitě či neobjektivitě by se daly popsat stohy papíru. Při pokusu o seriozní zhodnocení textů v několika posledních ročnících by se daly vysledovat mnohé úmyslné úpravy informací až do fáze dezinformací. Někdy se o to pokusím, ale stačí to i jako impuls (jen zalistujte sám a máte námět). Osobně si myslím, že v Turnově volat po objektivitě je zcela naivní. Starostovi a jeho věrným totiž jde o něco úplně jiného. Oni chtějí rozhodovat o městských penězích, sami si při tom polepšit a nádavkem ukázat že mají moc a mohou téměř komukoli znepříjemnit život. Nečekejte, že redaktoři HOT placení městem budou skutečně upozorňovat na radniční lumpárny. To by byli proti sobě. I jejich nejkritičtější slova budou vždycky natolik fádní, že panu starostovi nejen že neublíží, ale nakonec spíš pomohou. Za sebe a asi i za řadu dalších Vám děkuji za „necenzurované“ příspěvky na turnov.zde.cz, je to alespoň pár kapek živé vody na poušti turnovského komunálu. Přeju Vám pevné nervy ve Vašem dalším zápase s turnovským šlendriánem.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena