MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Ad V Turnově opravují kašnu (MfD 25. 4. 2005)

Ivan Turnovec

Nejprve kratičká citace z příspěvku, chválícího turnovskou radnici za přístup k opravě kašny na náměstí, v pondělní (25. 4.) liberecké příloze MfD: „se v Turnově rozhodli zaplatit rozsáhlejší opravu fontány. Ta přijde městskou kasu na celkem dvě stě čtyřicet tisíc korun“. Od doby kdy firma, kterou oslovil a zajistil ing. Hejduk, repliku fontány postavila, docházelo k jejímu protékání. Nikdo nepochyboval že šlo o lajdáckou práci, nicméně vzhledem k vazbě na ing. Hejduka byly sankce a reklamační požadavky prakticky nulové. Výsledkem je, že po řadě let za opravu kašny, místo starosty Hejduka a jeho přátel, bude platit město.

Dovolím si na tomto místě připomenout svůj starší text (pochopitelně v době mediálního vychvalování starosty Hejduka v MfD nezveřejněný) který na problém upozorňoval. Zveřejnil jsem jej nakonec v oddílu necenzurovaně, na těchto stránkách pod názvem Dva symboly turnovského hospodaření: cituji jen podstatné, protože celý text si můžete vyhledat:

„…viditelná je kašna na turnovském náměstí. O jejím vzniku se rozhodlo v době, kdy začal dělat komunálního politika ing. Milan Hejduk, v roce 1998. Stavba této kašny je pro hospodaření ve městě typickým příkladem. Peníze na ní dal, jako první z darů, mecenáš Horáček. Stavba byla dražší než se plánovalo. Nikdy nebyla zcela funkční, od počátku nedrží vodu. Snaha zabránit prosakování byla opakovaně neúspěšná. Nyní se zastupitelé rozhodli, respektive odhlasovali návrh, že kašna bude vybavena olověnou vanou, aby se konečně prosakování vody zabránilo. Úpravu město zaplatí, realizační firmu z Hořic k reklamaci vady nutit nebude. Tuto firmu totiž doporučil a prosadil jako realizátora kašny právě ing. Hejduk.

I on sám je, za těch 6 let starostování, symbolem turnovského hospodaření. Od počátku dělal vše proto, aby se stal placeným funkcionářem a aby tak mohl rozhodovat o městských financích. Svého cíle dosáhl přímým řízením veškerých jednání o městských investičních akcích. Obcházel nejprve starostu JUDr. Václava Šolce, a později, když s pomocí slibů skupině tzv. „nezávislých“, radnici ovládl, byl jediným kdo předjednával veškeré investice peněz městských, i milionových darů mecenáše Horáčka. Je zajímavé, že většina akcí v Turnově realizovaných byla předražena nejen oproti podobným v jiných městech (náměstí, nemocniční kuchyně atd.), ale dokonce i proti smlouvám podepsaným na základě výběrového řízení.“ K uvedenému není třeba nic víc dodávat.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena