MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Pár slov nejen pro Turnováky

Staša Turnovcová - Tomsová

Co lze říci o lidech, kteří sedí na radnici a nectí zákony? Že není zákon o vyvlastňování zahrad a dvorů pro veřejná prostranství, bytovou výstavbu atd.? Nevadí. V Turnově je! Máte zahradu? To si jen myslíte! Jděte se podívat na vystavený regulační plán, jestli tam náhodou není namalován objekt s označením: byty, služby, kanceláře. Za peníze nás daňových poplatníků (včetně mých, vedle důchodu), radnice vytváří svou vizi Turnova, kterou pracovně nazývají regulačním plánem.

Přizvaný liberecký architekt (v Turnově architekti vymřeli, když poprvé starosta šlápl na práh radnice), kreslí, až se z něho kouří. Pro něj je to dobrá zakázka, žrádlo pro psy je stále dražší, a ne každé město se může pochlubit s tak podnikavým starostou, přímo tatíčkem - tvořitelem.

„Ne bytovky na pozemcích mého dědy nechci, za ně bych dostal jen tabulkové ceny. Namalujte tam hypermarket, já už se s investory na ceně našeho zátopového pozemku dohodnu. Člověk se přece musí chovat tržně, i když je starosta! Jó a ty bytovky namalujte kousek dál nalevo na Tomsovu zahradu a z jejich dvora udělejte Náměstíčko u pivovaru. A nezapomeňte tam zakomponovat i mojí jezdeckou sochu. Na krku budu mít řetěz a v ruce korbel. Na podstavci bude VICTORIA! Tak člověče malujte, má hvězdná pěchota, aneb hlasovací mašinérie to schválí a já budu vyvlastňovat!“

A přes kopec přizvaný architekt, kreslí a kreslí a radnice platí a platí, a tak maluje i nové ulice, které nikam nevedou, jen do těch starých. Přesouvá s autíčkama sem a tam, aby si další Turnováci užili toho legračního smradu a rachotu. „Je potřeba řešit dopravu, tak ji řeším! Čím více aut vjede do města, tím lépe. Oni si vyberou kudy zas vyjedou!“

Cožpak o to, plánovat je jedna věc. Ale plánovat na cizím je druhá. A ta třetí plánovat za cizí! Na to je náš tatíček starosta mistr světa, amoleta. Škoda jen, že pro EU je nepochopený. Na „kongresové centrum místo Střelnice“ mu ani floka nedali. A mně a mojí rodinu straší druhá starostova „ctnost“ - plánování na našem majetku. Co se komunistům nepodařilo, nepodaří se ani jemu. Když s námi na radnici jednali, pěkně nám zpívali. O vyvlastňování nebylo ani slova. Zákon nezákon, všechno je jim jedno, vše je pro ně rovno, jen zbývá dodat HO. Budeme se bránit i kdybychom měli radnici zostuzovat až u Indiánů.

A propos, čtenáři, na veřejném zasedání zastupitelů by občané měli donutit své zastupitele, aby se jako první vyvlastnily pozemky starosty Hejduka za účelem stavby veřejných záchodků. Stávající už kapacitně nestačí. Nasraných Turnováků je moc.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena