MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

K čemu máme ing. Milana Hejduka?

Jaromír Thuma

Je současný starosta vůbec schopný vést město? Má vůbec důvěru lidí. Proč stávající zastupitelé stran ODS a Nezávislý blok zvedají ruce jako stádo, bez ohledů na následky? Najde se ve městě síla, která je schopna tento stav zvrátit?

Nebuďme však neobjektivní. Radnice, v čele s „velkým“ malým mužem se může honosit jistými úspěchy. Řádně je také v celoplošných médiích zviditelnila. Hotelová škola, přístavba kuchyňského traktu Městské nemocnice, modernizace čističky odpadních vod, rekonstrukce centra města, generální oprava některých částí městských komunikací a další drobné akce. Viditelné pomníky. Kdo a co se však za nimi skrývá? Nevznikly rozhodně cílevědomým hospodařením se svěřenými prostředky, jak vedení města často a rádo deklaruje, ale díly štědré podpoře a rozhodnutí mecenáše B. J. Horáčka a získanými dotacemi od státu. Tedy s penězi, které by štědrý mecenáš do srdce Českého ráje beztak investoval bez ohledu na to, kdo by byl na postě starosty. Podobná je situace i u státních dotací. Ty by město získalo stejně, díky práci státních úředníků. Tedy úspěchy?

Příroda se neřídí volebním obdobím. Budiž toho důkazem zpackaná obnova Šetřilovských parků. Za pět milionů korun tu máme cestičky, které spláchne každý větší déšť, usychající nově vysazené stromy v jílové půdě a louky plné plevele. Inu vize hodná velikána. Bylo krajně nezodpovědné zrušit unikátní a předky vybudované koupaliště v Dolánkách, bez patřičné náhrady. Jeho kompletní obnova by stála 5 až 10 milionů korun.

Matka Příroda vytvářela unikátní krajinu Českého ráje po miliony let. Co tomu řekne, když starosta centra Českého ráje prosazuje její zabetonování čtyřproudou rychlostní komunikací. Nejde jen o přírodu, ale i o lidi, kteří v ní žijí. Kolem jejich obydlí místo zpěvného ptactva mají burácet desetitisíce těžkotonážních kamionů denně. To je vůle a tvrdošíjná představa ing. Milana Hejduka.

A co Střelnice? Bude po ní dostatečně velké parkoviště, které vyřeší problémy s parkováním v centru města? A nebo jej občané budou moci použít ke kulturním aktivitám, jako jsou např. koncerty, malé divadelní formy, výstavy pod širým nebem? Luxusní místo – za několik milionů.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena