MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Hejduk má titul Ropáka na dosah

sol

Z Liberecké přílohy MfD ze dne 27. 4. 2005: "Turnov - Do pátečního finále o titul Ropák roku postoupil z Libereckého kraje starosta Turnova Milan Hejduk. Mezi dvanáct dalších adeptů se dostal kvůli prosazování výstavby čtyřproudé silnice R35 kolem Chráněné krajinné oblasti Českého ráje.

„Je jedním ze žhavých kandidátů a má velmi reálnou naději, že Ropáka dostane,“ uvedl Miroslav Patrik, mluvčí ekologické organizace Děti Země.

I když sám Hejduk tvrdí, že jednoho Ropáka už v minulosti získal, není to podle mluvčího ekologů pravda. „V Libereckém kraji ho dostal pouze bývalý primátor Liberce Jiří Drda,“ upřesnil Patrik. Z Libereckého kraje bylo na Ropáka roku nominováno celkem pět lidí. „Silnice R 35 je jako ekologický problém patrně z kraje nejznámější,“ podotkl Patrik. Starosta Turnova se nechtěl k anketě příliš vyjadřovat. „Celé je to fraška, žádnou kandidaturu jsem neviděl a nevím, kdo mě nominoval a za co. A ani si nemyslím, že by mi mohl titul nějak ublížit,“ uvedl Hejduk."

Poznámka redakce turnov.zde.cz: Se závěrem starosty Hejduka souhlasíme, jemu už skutečně nemůže nic ublížit, patří totiž k těm kteří neberou ohledy na nikoho kolem. Tím kdo ubližuje svému okolí a spoluobčanům je on sám a jeho nejrůznější rozhodnutí, ostatně o tom se každý může přesvědčit při čtení příspěvků v Nových pojizerkách nebo na těchto stránkách.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena