MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Motivace pro úředníky? Sto tisíc

Ivan Turnovec

Motivační systém pracovníků už na radnici kdysi existoval. Ve svém příspěvku se o tom autorka zmiňuje: „Jenže nebyl příliš úspěšný a vedl spíše k závisti mezi úředníky. Někteří se totiž nedostali k projektům tak často, jako jejich kolegové z jiných odborů.“ Vycházela z radničních informací. Předchozí obdobný systém, zvláštní prémiový řád, sestavili bývalý tajemník ing. Žák spolu s ing. Hejdukem. O nejvyšší vyplacené odměny se přihlásili sami, a nechali si je vyplatit z úspor na rekonstrukci kotelny městské teplárenské společnosti (ty ušetřené peníze byly ze státní dotace).

Ukázalo se, že směrnice byla nezákonná, a jako takovou ji muselo město Turnov zrušit. Nová směrnice je velmi podobná, v každém případě diskriminující, a otázkou zůstává není li stejně jako ta předchozí nezákonná. Ostatně na konci informace o turnovské „motivaci“ autorka uvádí, že: Své úředníky motivují i na libereckém magistrátu. Pravidla, za jakých se odměny vyplácejí, ale nejsou přesně daná. „Nemáme žádnou tabulku, podle níž bychom peníze rozdělovali. A myslím, že je to tak i správné. Odměnu navrhuje vedoucí odborů, a ten ví nejlépe, kolik práce jeho podřízenému projekt zabral,“ podotkl Marek Řeháček, tajemník liberecké radnice.

Turnovští zastupitelé by si měli nechat tu „novou směrnici“ prověřit. Trapná by byla stejná blamáž, jako v případě té předchozí. Myslím si, a to nejen já, že rozhodovat o odměnách může pouze přímý nadřízený. Co se týče starosty a vedoucích městských organizací, pro které je motivační systém tvořen, jsou placeni za svůj plný výkon. Stejně jako pro ostatní zaměstnance i pro ně platí normální prémiové ukazatele, na jejichž základě dostávají odměny schvalované zastupitelstvem. Není tedy nejmenší důvod, aby o své vlastní odměny mohli žádat sami.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena