MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Tajné spolky v Turnově

Pavel Dvořák

Nejutajovanějším spolkem je Tajné Zastupitelstvo Města Turnova (dále TZMT). Zatímco s ostatními tajnými spolky můžete navázat kontakt pomocí určitého předepsaného rituálu, např. špatně zaparkovaným autem přivoláte maskovaného člena Ku-Klux-Klanu i s odtahovým vozidlem, kdežto Bratrstvo Kočičí Pracky se objeví, když v převleku za bohatého investora významně máváte naditým kufříkem, na TZMT nic podobného neúčinkuje.

Nad zachováním přísného inkognita členů TZMT bdí jako strážce podsvětí Kerberos sám městský tajemník, takže žádný z klasických rituálů a zaříkadel (viz Praktická příručka démonologie) nepřinesl kýžený úspěch. Ani aplikace strašlivého Magického Pergamenu nedosáhla ničeho, než následující odpovědi (cituji):

„…jednotlivým zastupitelům je třeba zasílat písemnost na jejich adresu trvalého bydliště … Adresy zastupitelů …nebudeme skutečně nikomu poskytovat.“ Muří noha a razítko.

Selhaly i moderní kriminalistické metody, použité detektivní kanceláří Široký a Bystrozraký. Pouze v informačním středisku Kavárny u Sherlocka Holmese (v Palackého ulici) jsem získal jakési adresy, které jsem obeslal. Většina z nich se ukázala jako falešná, neboť členové TZMT neodpověděli.

Prosím laskavé čtenáře, aby mi poradili, mám-li příště dále zkoušet jasnovidce, senzibily a jiné okultní metody, nebo se obrátit na Scotland Yard, FBI a případně CIA.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena