MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Rozhodnutí zastupitelů starostu nezajímá

redakce

Deník Pojizeří 2. června 2005 publikoval příspěvek Libora Jakubce nazvaný Starosta: Supermarket na Koňském trhu bude

Turnov - Areál supermarketu tu jednou bude. To jsou slova turnovského starosty Milana Hejduka na problém nynější proluky mezi Soboteckou ulicí a Koňským trhem v centru Turnova.

Obchodní řetězec Ahold chce v prostoru bývalé masny postavit supermarket s dvoupodlažním parkovištěm, turnovští zastupitelé však již podruhé neodsouhlasili výjimku ze stavební uzávěry tohoto prostranství.

"Jednání o výjimce bude na jednání zastupitelstva třeba pětkrát. Je to společensko politický krok, který může celý proces pozdržet o dva tři měsíce,"řekl starosta s tím, že další obstrukce předpokládá při územním řízení o samotné stavbě. "Ale jsem na stoprocent přesvědčen, že areál supermarketu tu jednou bude," netajil optimismus.

Zároveň však popřel, že by na jednání o supermarketu sám osobně tlačil. Na Koňském trhu totiž vlastní asi stopadesátimetrový pozemek, který investoři chtějí použít jako obslužnou komunikaci. "Proto se hlasování zdržuji," doplnil Hejduk.

Někteří zastupitelé i mnozí občané se s vizí krabicového supermarketu o rozloze 4,5 tisíce čtverečních metrů v centru města nemohou smířit. "Komise pro životní prostředí projekt jednoznačně nedoporučila, " tvrdil například zastupitel Otto Jarolímek. "Projektanti nevzali dostatečně v úvahu možnou povodeň na Stebénce: Z tohoto hlediska bude ještě třeba projekt upravit," vysvětlil.

Podobného názoru je i zastupitel Josef Kunetka. "Supermarket by stál v záplavovém území Jizery i Stebénky. Uvědomte si, jaké škody způsobila povodeň z přívalových dešťů na Stebénce v roce 1941," varuje při každé příležitosti. Vzledem k závažnosti zásahu do tváře města v případě centrálního supermarketu se město rozhodlo, že výjimku ze stavební uzávěry na Koňském trhu nebude řešit rada města, jak to vyžaduje zákon, nýbrž nejvyšší orgán samosprávy, městské zastupitelstvo. >B>„Kdybychom nechali rozhodnutí na radě, bylo by to již vyřešené“ podotkl starosta Hejduk.

Článek pana Libora Jakubce vypovídá o způsobu rozhodování a představách ing. Hejduka. Je natolik závažný, že s ním seznamujeme i naše čtenáře. Případné komentáře posílejte na adresu: itu@quick.cz.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena