MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Turnovský Hyde Park opět přilákal občany

Otakar Grund

Turnov (gr) – Po loňských zkušenostech také v letošním létě začala v areálu letního kina tradice diskusních pondělků, jež místní označují jako Turnovský Hyde-park. Rovněž v uplynulém pondělí (11.7.) zdejší občan a zastupitel Josef Kunetka informoval přítomné občany o novinkách z dění ve městě a jednání zastupitelstva.

Přítomní se divili, že představitelé radnice často vysvětlují věci po svém a ne všichni novináři vždy respektují skutečnost a některé výroky příliš zjednodušují. Na přetřes tak přišly znovu otázky regulačního plánu i účelové složení komise pro jeho tvorbu a posouzení. V ní totiž zasedají zhruba z poloviny zaměstnanci radnice a městských organizací, takže při rozhodování může lehce docházet ke střetu zájmů jejich a zájmů občanů.

Přítomné také zajímal například návrh převodu dosud Městské nemocnice na obchodní společnost. Obávají se, že dojde ke zhoršení služeb, přestože starosta Milan Hejduk i lékař Martin Hrubý při jednání zastupitelstva ostatní ujistili, že k ničemu takovému nedojde. Lidé rovněž kritizovali způsob projednávání některých bodů na veřejných schůzích městského zastupitelstva. Především ty, které se v touze prosadit je, na program neustále vracejí. V závěru si lidé vyslechli nejnovější informace o kauze Walderode, jíž se zabývalo pondělní jednání Okresního soudu v Semilech. Ve hře byl tentokrát pozemek v dřívějším vojenském pásmu v katastru Turnova, jenž dědicové šlechticova majetku opět nezískali.

Turnovští si na veřejný mítink zvykají, protože zde mohou říci svobodně svůj názor a získat tu mnoho poznatků o chodu a rozvoji města.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena