MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Reakce na převod turnovské nemocnice na obchodní společnost

xxx

1) Jsem zaměstnancem nemocnice, a jelikož nám management nechce zvýšit plat dle vládního nařízení o 8%, tak je zde vskutku vynikající řešení, sníží nám tarif platu a tím pádem až budou muset plat navýšit tak se dostanou na ještě menší hladinu platu než máme dnes. Jinak vyhrožují tím, že uzavřou některá nevýhodná oddělení, jako je pediatrické, popřípadě interní a potažmo tím i sníží stav zaměstnanců, jakmile se z turnovské nemocnice stane obchodní společnost, a to jak a.s nebo s.r.o., tak jako první padnou platové tabulky a již nám jako zaměstnancům nikdy nebudou muset platy zvýšit, jelikož je k tomuto kroku nikdo nepřinutí. Co to bude mít tedy za důsledek, moji kolegové budou odcházet do míst kde budou mít větší mzdu, což je naprosto normální. Bude zde nedostaek lékařů ale i sester, jelikož většina sester si zvyšuje kvalifikaci buďto v národním centru nelékařsky vzdělaných zdravotníků v Brně popřípadě na vysokých školách a věřím že někdo s takovou kvalifikací nebude pracovat za takovou mzdu, kterou nám připíší. Také tím jak bude snížena tarifní mzda se management v čele s řiditelem Ing. Tomášem Slámou a náměstkem LPP MUDr. Hrubým snaží namluvit že zbytek mzdy nám dorovnají osobním ohodnocením, které v této době 90% zaměstnanců nemá. Jenže to nám nikdo nezaručí jelikož to není nároková složka platu, tedy pěkně zpívají když ptáčka lapají, v naší nemocnici je většina lékařů, ale i sester proti zavedení obchodní společnosti, já jsem samozřejmě také proti. Myslím si že tím že přejdeme na obchodní společnost se nezmění jen jméno ale i kvalita poskytované péče. Zároveň se zvýší administrativa primářů a vrchních sester jelikož oni dle "výkonnosti" svých podřízených budou ovlivňovat jejich platy právě výší osobního ohodnocení. Takže na schůzce jsem zaslechl větu: " pokud budeš zlobit tak ti sebereme osobní ohodnocení" (nebudu jmenovat). Toto je můj názor a věřím že si na tuto problematiku udělají názor i ostatní, a také že management bude respektovat přání svých zaměstnanců ale i přání pacientů a občanů kteří spadají do spádovosti nemocnice v Turnově. Děkuji za možnost se k tomuto problému vyjádřit. S pozdravem Mark

2) Velice s tímto tvrzením souhlasím a jsem kategoricky proti zavedení obchodní společnosti místo příspěvkové organizace, jelikož dle mého názoru se jedná o podvod, nic víc než jen kocourkovské obcházení zákona, bohužel však v jeho mezích a také jak mám informace z řad kolegů a sester tak většina se schodneme na stejném výsledku. Příjdeme tak o všechny záruky. Mudr. (zaměstnanec)

3) Pokud se přejde na obchodní společnost, tak s námi management jen zamete, už budeme jen podřadná pracovní síla, a v žádném případě to nebude tak, jak se nám snaží náměstek léčebně preventivní péče MUDr.Hrubý namluvit, je možné že dodrží slib, a zbytek snížené tarifní mzdy nám dorovná osobním ohodnocením, ale jak dlouho bude ochoten držet mzdu na stejné výši, je možné ža za pár měsíců bude obdobná schůze pracovníků s manegementem a ostatním vedením, na které nám svým ironickým, místy až sarkastickým humorem vysvětlí že nemají peníze na osobní ohodnocení, což já vidím jako velice reálné. Velice souhlasím s ostatními příspěvky k této diskusi. Proto doufám že se začne situace řešit na patřičných místech, jako je radnice v městě Turnově, a kanceláře v nové budově městské nemocnice Turnov, tedy zatím ještě městské. Doufám že za tento názor mne, "nás" sestry nebude nikdo persekuovat a spoléháme na svobodu projevu.

Zdravotnicví - veřejné zdravotnictví je bezedná jáma a v jeho čele může sedět kdokoliv a situace bude stejná je nutné řešit věci od základů, paní ministryně Emmerová to nepochopila a nepochopí, a o práci ve zdravotnictví dle mého názorů ví tolik, jako já o kosmonautice. Ovšem to jsem se dostala již do úpně jiné dimenze než jsem chtěla, avšak problém tu je, a nelze se před ním schovávat, proto vás občany a potencionální klinety naší spádové oblasti prosím, vyjádřete svůj názor na danou situaci. Jelikož se vás to týka snad nejvíce, jde o vaše zdraví. V minulosti jsme jako sestry byly považovány za služky, poskoky lékaře. V dnešní době je ošetřovatelství postaveno na stejnou úroveń jako medicína, jelikož se jedná o samostatnou vědu se svým pregraduálním a postgraduálním systémem vzdělávání, zdravotní sestře dnes již nestačí k výkonu práce maturita, ale buďto vykonání absolutoria na vyšší odborné škole nebo studium na vysoké škole, s udělením titulů jako Bc. Mgr. popřípadě PhDr. takže zastaňte se nás, jelikož mi se budeme starat o vás ve chvílích kdy to budete potřebovat, a máte na výběr, buďto se o vás bude starat kvalifikovaná sestra české národnosti, za mzdu s kterou se dá "přežít" nebo sestra z Ukrajiny, a dalších východních zemích kde se dá sesterský diplom sehnat za pakatel. A už jsem opět v trochu jiné dimenzi, ale ve zdravotnictví souvisí vše se vším. Toto je můj názor a názor mých kolegyň, doufám že se zde strhne diskuse většího formátu, a třeba i s vedením nemocnice či vedením města, s poszdravem sestra m.n. Turnov u lůžka :-)

4) Myslím si že i přes nesouhlas odborových organizací či zaměstnanců nemocnice se zavedením obchodní společnosti se tak stane, jelikož platí to co je dohodnuto na městě a u vedení, takže případný nesouhlas nebude mít podstatný vliv na vlastní zavedení do praxe a staneme se stejně akciovkou nebo s.r.o., je to podvod....

Přikládáme ještě zatím poslední ohlas: 5) Jen na okraj si dovolím podotknout, že místo ředitele potažmo spolumajitele nemocnice si chystá současný starosta města Milan Hejduk. Zaměstnanci nemocnice se mají skutečně na co těšit. Tento arogantní pán bude vládnout tak jak mu to procházelo na radnici, tam to bylo často ke škodě města, tady to bude ke škodě nemocnice.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena