MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Další výstava v turnovské Galerii Safír

Dagmar Haltmarová

V sobotu 27. srpna 2005 bude ve 14 hodin zahájena v turnovské Galerii Safír výstava fotografií „Fotografické detaily“ polského fotografa Tadeusze Bilozora, kterou pořádají KONTAKT - sdružení fotografů Euroregionu Nisa a turnovský Fotoklub Safír.

Výstava „Fotografické detaily“ se v Galerii Safír Muzea Českého ráje koná za podpory Města Turnov a společnosti Sklostroj Turnov CZ, s. r. o. Potrvá až do soboty 24. září 2005. Pro veřejnost bude otevřena mimo pondělí vždy od 9 do 18 hodin.

Tadeusz Bilozor (nar. 1945) fotografuje již od 60. let. Je členem Sdružení fotografů v Jelení Hoře, tvůrčí skupiny ART-FOTO a mezinárodního sdružení fotografů Euroregionu Nisa KONTAKT. Má za sebou 22 autorských výstav a účast na více než 160 kolektivních výstavách v Polsku i v zahraničí. Za svoje aktivity získal řadu ocenění.

O sdružení fotografů Euroregionu Nisa KONTAKT:

Volné sdružení fotografů nazvané KONTAKT působí na území Euroregionu Nisa od roku 2000. V současné době má přibližně 120 členů z Česka, Polska a Německa. Sdružení pořádá pro své členy a příznivce fotografie pravidelné besedy se známými českými i zahraničními autory. Vyhlásilo celostátní bienále Černobílé fotografie. Aktivně se podílí na pořádání ekologické fotosoutěže Zemský ráj, pořádané turnovským fotoklubem Safír. Zemský ráj je fotosoutěž určená pro autory z celé Evropy. Jejím spolupořadatelem bude od letošního 16. ročníku i Ministerstvo životního prostředí ČR. KONTAKT pořádá každoročně členskou výstavu. Kromě toho aktivně spolupracuje s polskými kolegy při výměnách autorských a klubových kolekcí. Fotografové z KONTAKTu pořádají fotodílny v České republice nebo v zajímavých zahraničních lokalitách, např. v Národních parcích, v místech, kam se běžný návštěvník nedostane. Z těchto setkání vznikají velmi zajímavé kolekce fotografií, které putují po výstavách v rámci i mimo Euroregion Nisa. V přípravě je taková kolekce z Durmitoru a z Národního parku České Švýcarsko. Letos navštívili fotografové s KONTAKTem krasy a soutěsky Rumunska.

KONTAKT nezanedbává ani oblast vzdělávání pro zájemce o fotografování: Pro začátečníky připravuje další cyklus dvouhodinových lekcí a pro pokročilé fotografické dílny.

Akcí pořádaných sdružením se mohou zúčastnit všichni zájemci o fotografii, tedy nejenom z Euroregionu Nisa. Více informací k činnosti sdružení fotografů KONTAKT poskytne předseda sdružení Břetislav Jansa: mobil 732 202 132, e-mail foto.jansa@tiscali.cz

Další kontaktní údaje: KONTAKT - sdružení fotografů Euroregionu Nisa, Dvorská 397/24, 460 05 Liberec, tel.: 485 164 029, e-mail: kontakt_foto_ern@seznam.cz

Více se dovíte o Fotoklubu Safír na adrese: www.fotosafir.wz.cz


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena