MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Diskutované turnovské odtahy

Ivan Turnovec

Dodržování zákonných norem při silničním provozu, který je v Turnově skutečně již nad možnostmi místních vozovek i parkovacího prostoru, vyžaduje stoprocentní dodržování předpisů. Tím se ale řidiči nezatěžují. Není tedy jiná cesta než postih. Na základě mých odsobních zkušeností s nezodpovědnými řidiči se dokonce domnívám, že postihů, tedy něco přes 400 odtahů za půl roku, je stále ještě málo.

V poznámce v MfD se uvádí, že: Podle některých zastupitelů ale nechávají strážníci odtahovat auta zbytečně. „Například auta, která zaparkují na mostě v Palackého ulici, určitě nikomu nepřekážejí. Projede tam v klidu kamion. A přesto odtud nechali strážníci odtáhnout přes šedesát vozů,“ upozornil Turnovan Aleš Mikl. ... Také podle zastupitele Františka Pelce jsou policisté příliš tvrdí. „Myslím, že se dá přestupek řešit i jinak, třeba pokutou nebo nasazením botičky. A i když považuji třeba stání na místech pro invalidy jako špatné, nemyslím, že je to hned důvod pro odtažení auta,“ prohlásil...

S tvrzeními nesouhlasím, v dopravě benevolence není možná. Ředitel městské policie Ivan Boháč také v příspěvku citovaný, má pravdu, že strážníci nesmějí tolerovat žádný přestupek. „Jakmile nám něco zákon stanoví, pak to musí všichni dodržovat“ prohlásil.... Za dokončený odtah zaplatí řidiči 1600 korun, nedokončený bez použití techniky je přijde na 500.

I městská policie by měla víc tlačit na to, aby se víc používala odstavná parkoviště. Ne že by to vyřešilo všechny problémy, ale v každém případě alespoň částečně by se centru města pomohlo.

Postih za nesprávné parkování i riskantní jízdu v centru by měl být zpřísněn, nejen při přímém přistižení policí, ale i na základě údajů zjískaných monitorováním kamerami, nebo fotografiemi. Sám bych mohl ukazovat řadu obrázků aut nesprávně parkujících na autobusové zastávce "u Masny" ve vjezdu do dvora, a připomenout i některé vulgární výroky řidičů, kteří nechtějí předpisy dodržovat.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena