MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Zastupitelé se snažili „upravovat“ zákon

Otakar Grund

Není třeba zdůrazňovat, že represe hned záhy vyvolala odpor především těch, kteří předpisy soustavně nedodržovali a jejichž vozidla byla posléze i s náležitou pokutou odtažena. Skoro půl roku se v podstatě nic nedělo, až do doby, kdy známému jednoho ze zastupitelů naložili a odvezli automobil také. Prý tak učinili i známému pana starosty, a to tedy neměli dělat!

Najednou se rozbouřila poklidná hladina „městského rybníka“ a ti samí, kteří pro odtahy dříve hlasovali, začali najednou zpochybňovat jejich potřebu i oprávněnost. Řada odtahů prý byla zbytečná a stačilo jen řidičům domluvit, udělit pokutu, nebo vozu přimontovat „botičku“. Mnohdy údajně vozidla netvořila takovou překážku, jakou městští strážníci zadokumentovali a často prý ani tak moc neohrozila průjezd, či bezpečnost ostatních.

Taková tvrzení se ovšem nelíbila městským strážníkům, ani jejich vedení, ba navíc ani policistům státním. „Buď o přestupek jde - anebo ne. A mezi tím už nic jiného není,“ shodli se jejich velitelé. Zdálo se tedy, že na veřejném jednání už diskutovat nebude o čem. Ale ono bylo. A diskutovalo se hodně, dlouho a mnohdy i hodně hloupě…

Není divu, že i přítomní lidé byli překvapeni. Jejich zastupitelé totiž po svém zvolení občanům slavnostně slibují, že budou vždy rozhodovat ve prospěch města a podle platných zákonů republiky. Proto mnozí nechápali, proč tedy právě jeden z nich porušují, a zda-li tak třeba neučiní i s některými ostatními? To by takové zastánce svobody, demokracie a práva už asi v příštích volbách do čela města nechtěli. Co říkáte?


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena