MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Mrtvola chtěla odvolat starostu

Otakar Grund

Představitelé městského úřadu prověřovali dokument nadmíru pečlivě a zjistili, že jeden aktér ji omylem podepsal dvakrát, druhý a třetí v městě nežijí a další je podle městské evidence obyvatel ve skutečnosti už tři roky mrtev. Shodou okolností právě o dvě poslední jména výzva občanů údajně nenaplnila zákonnou podmínku přijetí požadavku, jako legitimního.

Jenomže působení radnice se ukázalo horlivé až přespříliš. Dvojí podpis sice organizátoři „zavinili“ svojí nedbalostí, avšak ostatní pochybení se ukázala jako nevěrohodná. Jedna z nenalezených osob dokonce bydlí nedaleko samotné radnice a za pomyslnou třešničku na „radničním dortu“ se dá nazvat případ poslední. Zmíněná „mrtvola“, která požaduje starostovo odstoupení, je totiž jeho o dva roky mladší bývalý známý ze společné tělovýchovné organizace. Ten se kupodivu těší výbornému zdraví, pouze shodou okolností momentálně pracuje mimo město. Snad jen proto starostovi rádcové zmíněného člověka, přímo jako v té pohádce: Nenašli? Nenašli?… Nenašli!

Téměř trestuhodnou leností, jakoby shodou okolností, najednou trpěli i novináři z lokálního vydavatelství Deníků Bohemia, kteří vše začerstva prezentovali ve svém listu. Ti se totiž úplně spokojili se starostovým vysvětlením a v jejich vědomí nezahlodal ani červíček pochybností nad jeho slovy. Neboť se nám už vůbec nechce věřit tomu, že by v nich „zahlodalo“ něco zcela jiného a chtěli tak z neznámých důvodů jít prvnímu muži radnice doslova „na ruku…“


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena