MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Ještě k Výzvě na odvolání starosty

Ivan Turnovec

Jak to tedy vidí Pepa Lahváček z Nových Pojizerek: "Tak zvaná SEDMÁ VELMOC má opravdu velkou MOC. O tom se už přesvědčil NEJEDEN z nás. Své by o tom mohl vyprávět expremiér Gross, nám budiž posledním příkladem KAUZA odvolání turnovského pana STAROSTY. Na jazýčky na vahách v takových chvílích pak působí každé slovo. Pomineme-li úlohu radničních Hlasů a ohlasů, které přispěchaly na "POMOC" logicky jako první, objevil se teď v Deníku Pojizeří článek, jenž informuje o tom, že Ing. Milan Hejduk vrátil VYZVU kvůli její nevěrohodnosti organizátorům s tím, že se jí vůbec nebude zabývat.

Podle sekretariátu radnice prý jsou pod výzvou podpisy již zesnulých lidí, dále v Turnově nebydlících a nakonec některé dokonce víckrát (shodou okolností viz bývalý redaktor NP Otakar Grund). Není se tedy co divit, že na základě této informace autor článku jej nadepsal titulkem "Výzvu pohřbila zřejmá blamáž." Popel na hlavu si poté nasypal jeden z hlavních organizátorů petice Ivan Turnovec, jenž čestně přiznal své občanské selhání, kterého bylo druhou stranou následně umně využito (zneužito)? Z obliga by měl být i "2x" podepsaný Grund, jehož REAKCI rovněž přinesl DP. Nezajímavé určitě nejsou informace v ní uvedené, a to, že údajně mrtvý turnovský občan B. V. (mluví se o záměně otce za syna) se těší dobrému zdraví a další zde nežijící občanka bydlí jen kousek od radnice. Jak je to se signatářkou, která nevěděla co vlastně podepisuje a nepřeje si proto být jmenována, se lze opravdu jen domýšlet."

V Deníku Pojizeří nebylo ani slovo o tom, že byl mezi podpisy i podpis šéfredaktora tohoto deníku (údajně bez jeho souhlasu). Tou osobou, která si údajně neuvědomila co podpisuje, měla být žena pana šéfredaktora. Jako perličku pan šéfredaktor do podpisového archu na radnici napsal: PROTESTUJI PROTI ZAŘAZENÍ MÉHO JMÉNA (viz.č.41). TUTO PETICI JSEM NEPODEPSAL: RADIM POCHOP. Otázkou je jak a proč byl on radnicí kontaktován a dotazován, a proč se nikdo nepozastavil nad údajně před několika lety zesnulým Bohumilem Vítem, když byli podepsáni celkem čtyři příslušníci této rodiny, a starosta mladého Bohumila Víta osobně zná.

Ve světle těchto skutečností, se jeví článek Deníku Pojizeří s názvem VÝZVU POHŘBILA ZŘEJMÁ BLAMÁŽ jako účelový a informačně při nejmenším problematický. To, že nebyla zveřejněna má odpověď (najdete ji na těchto stránkách pod názvem JAKÁ JE PRAVDA), kde je reagováno i na jednání pana Pochopa, je určitě neetické.

Dodatečně tedy dnes na dotazy odpovídám, že si již nejsem jist tím, že došlo jen k neopatřením a nikoli k cílené provokaci, a diskreditaci VÝZVY a jejích organizátorů (té naší chyby s dvojím podpisem kolegy Grunda bylo bezesporu zneužito).

VÝZVA je na radnici i po dalším starostově pokusu o její diskreditaci (právě odkazem na údajné nevědění co kdosi nejmenovaný podepisoval). Věřím, že požadavek občanů bude časem projednáván. Snad se zamyslí i zastupitelé a nedovolí neúnosně zadlužit město starostovým posledním plánem, kterým je prosadit výstavbu kulturního domu Střelnice bez finančního zajištění.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena