MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Marie Benešová o politické nekultuře

Ivan Turnovec

Na Nový rok jsme si vyslechli mnoho slibů z úst politiků počínaje ušlechtilým záměrem kultivovat českou politiku, až po vyhlášení boje se závažnou kriminalitou a jedovatým býlím korupcí.

Dalo by se říci, že zde funguje přímá úměra. Jak plynou měsíce a blíží se volby, narůstá nejen množství takovýchto slibů, ale i jejich brizance.

Již první den v roce nás nenechal na pochybách, že politici to s kultivací svých zavedených zvyklostí nemyslí tak docela vážně. Divákům se v poledním vysílacím čase naskytl obraz pravého opaku, který má do noblesy politické kultury na hony daleko. Byli jsme bohužel svědky, jak vrcholoví politici použili své nejtěžší kalibry, aby zneškodnili protivníka a zapůsobili na potencionální voliče co nejrozhodněji a nejúderněji. Umělecký dojem šel stranou.

A jak je to ve skutečnosti s potíráním kriminality a korupce? V současné době jsme svědky, že slušní, pracovití, zkušení a vzdělaní odborníci utíkají z řad policie i státního zastupitelství s vysvětlením, že necítí podporu v boji se zločinem, nebo nevidí ve své další práci smysl. To jsou varovná slova se smutným podtextem a neblahým dopadem do budoucna.

Taková je ale doba, agresivní, s hroší kůží. A bude ještě hůře, volby se totiž blíží kvapem a zdravý rozum se vytrácí zcela!"

Na závěr jeden z ohlasů čtenářů, se kterým je možno souhlasit: Tato odbornice byla a je, na rozdíl od jiných bolševických "prokurátorů" jednou z mála, která se dokázala vzepřít nynější státní moci. Její marný boj s "ministrem" spravedlnosti mě fascinoval její odvahou a velmi jsem si přál její podporu ze strany ministerského předsedy. Nestalo se. I proto v žádném případě nedám v nadcházejících volbách svůj hlas ČSSD. Korupci, ať politické (nebo provázané s hospodářskou) zažívám na vlastní kůži dnes a denně u ČD. S pozdravem MK, v.r.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena