MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Semilský lídr nesemilák Kraus

Ivan Turnovec

Opoziční ODS vyzvala Krause k odstoupení. "Pohádka Krause o tom, že jel do Ghany jako turista, smlouvy o zakoupení podniku na zpracování kakaových bobů podepsal jako ředitel v pouhé euforii a převod dvou milionů korun přes účet jeho matky uskutečnil kvůli zablokování účtu podnikatele Riga, je stejně věrohodná jako pohádka Stanislava Grosse o řešení jeho bytové kauzy trojicí Vik– Rod–Simkanič," uvedl šéf ODS Mirek Topolánek.

"Krausův přístup a přístup premiéra Paroubka, který kauzu zametá pod koberec, nastoluje spíše africké poměry. Není divu, že se země propadá v žebříčku korupce na úroveň Namibie," prohlásil Topolánek.

Premiér Paroubek ještě v pondělí tvrdil, že na případu nevidí nic zlého. Někteří poslanci ČSSD však Krausovi nevěří a celým případem se bude zabývat vedení strany. uvedl Jaroslav Kmenta v MF DNES. Otázkou je jak dopadne dnešní jednání poslaneckého klubu ČSSD.

z ohlasů na internetu: Pochopte, že s Krausem tohle nezacloumá! (Zwerg, mail) Na Krause může prasknout úplně cokoliv a přesto se ho všichni socdemáčtí funkcionáři budou zuřivě zastávat.

Kraus je šedou eminencí české sociální demokracie - v parlamentu sedí už od dávných totalitních dob..... Veřejně se traduje, že na každého socdemáka něco ví. To, že je šedou eminencí, Kraus ostatně i sám párkrát v rozhovorech připustil..... Myslím, že Paroubek je teď ve velmi špatné situaci. - Jen tak vyhodit Krause, tak jako to udělal Emmerové, to nebude moct, protože by Krause mohl naštvat..... Ale nechat ho ve všech funkcích, to by asi socdemákům sebralo dost hlasů.... Vážně jsem zvědav, jak to dopadne...

Po 15 letech v politice (v té době, tj od. r 86), prostě jednoduše žil v domnění, že je šlechta, vyvolený a byl zaslepenej vidinou mamonu tak silně, že si vůbec nepřipouštěl něco takovýho.Hlavně, když v Ghaně jednal oficiálně, protože rozdával svoje vizitky, tak mu to poslali samozřejmě na jeho "pracovní adresu". Jenom blbeček typu Grosse, Špidly nebo SÁDLOBUŘTA Kim-Par-Ouba by možná věřil tomu, že v Ghaně prodávaj továrny turistům...

Souvislosti (IAMAD, mail) V prosinci 2001 podal nabídku na privatizaci Unipetrolu Agrofert Holding.....Kraus trávil v září 2001 jedenáct dní s kontroverzním podnikatelem Františkem Rigem v Ghaně a hledá možnost investovat 15 mil USD....v lednu 2002 píše ředitel státní privatizační agentury v Ghaně Krasusovi dopis, že klidně platnost smlouvy prodlouží....v létě 2002 privatizace Unipetrolu končí odstoupením Agrofertu od smlouvy s FNM...k žádnému obchodu s Ghanou nakonec nedojde...kdo nevidí souvislost, je slepý....

Kakaový Bob perlí... (prazakm, mail) Tohle jsem našel na socanském webu: "Nejsem v kriminále kvůli finančním machinacím, nejsem ani na Seychelských ostrovech. Dokonce nejsem ani trestně stíhán! Takže mému slovu ve srovnání se slovem pana Františka Rigy, odsouzeným na deset let za podvody, žádný novinář nevěří. Nebo možná věří, ale stejně to napíše opačně," uvedl předseda Poslaneckého klubu ČSSD Michal Kraus."

Re: Kakaový Bob perlí... (navsteva, mail) Dobry byl jeho clanek v MF DNES a zejmena reakce sefredaktora. Byl v Ghane? Byl - Podepsal ten papir? Podepsal - Poslal 50000 USD? Poslal - Tak co se mu nelibi. Novinari jenom napsali pravdu.

Po zařazení tohoto příspěvku se na idnes.cz v podvečer objevila zpráva: "Poslanec Michal Kraus se do vyšetření obchodu v Ghaně vzdal postu šéfa klubu ČSSD a rozpočtového výboru Sněmovny. Mandát si nechal, zůstává i na kandidátce strany." Doufejme, že se dovíme víc v příštích dnech jak to server idnes slibuje. Zatím lze chování pana Krause srovnávat s chováním pana Grosse před tím než musel politiku opustit. Logické by bylo, kdyby se v tomto případě událo totéž.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena