MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Pár slov k mimořádné relaci RTT z 19. července

Turnovský politický teror skutečně existuje, jeho jediným a hlavním strůjcem je JUDr. Milan Brunclík a jeho RTT. Hodně dlouho mu již nejde o objektivitu a informování občanů v regionu. Jediná snaha „rádoby senzačních“ odhalení, ať už jde o vzducholodě nad Veseckem, či cokoliv jiného, je oddálit šetření o tom jak začalo a jak je finančně zajišťováno jeho soukromé mediální podnikání, které neoprávněně vydává za veřejnoprávní.

Od prvního střetu ke kterému došlo, když spor obchodníků s ing. Hejdukem kvůli nevhodnému výroku o „neuvěřitelně“ předraženém veškerém zboží v Turnově, nepravdivě označil za petici proti supermarketu, jsem přemýšlel nad tím proč je v jeho vysílání překrucována skutečnost, manipulováno s doklady, případně používáno nepravdivých tvrzení.

Částečným vysvětlením pro mě bylo až seznámení se s některými životními peripetiemi tohoto člověka, který údajně „celá léta žil pod pečlivým dohledem komunistické státní bezpečnosti jako jeden z nejnebezpečnějších disidentů v regionu“ (HOT září 1999). V celostátním rozhlase vydržel do roku 1976 a při tom vystudoval Právnickou fakultu UK, pak působil jako právník. V Příšovicích stihl postavit jedno z prvních videostudií v republice a krátce zde dělal ředitele (kádrovou rezervou byl, i přes jeho nadsazená tvrzení o tom jak byl 13 let v režimu policejní výstrahy, již za soudruhů – to ale v jeho verzích o životě chybí).

Časové údaje mne poněkud zarazily. Mám totiž s obdobím nejtvrdší normalizace v letech 1971 – 1977 zkušenosti. Sám jsem byl na seznamu šesti a půl tisíců nepřátel komunismu a tak vím, co směli disidenti dělat (redaktory ani právníky určitě ne). Hned na počátku tohoto období došlo ke konečným prověrkám. Z vysokých škol odešli poslední pokrokovější učitelé a vyloučeni byli (zvláště na právech a na filozofii) všichni studenti, kteří nebyli dost loajální. K řádnému či dálkovému studiu na Právnickou fakultu se mohli dostat jen prověření soudruzi, nebo velice loajální nestraníci. Přítomnost antikomunisty na Právnické fakultě právě v těchto letech mi připadá velice absurdní. Možnost naučit se v této době manipulovat s fakty a vydávat nepravdu za pravdu byla naopak veliká. Ostatně metody, které při snaze o likvidaci každého koho pokládá za protivníka JUDr. Brunclík by to jen potvrzovaly.

Odvahu vyjádřit se k cíleným snahám televizního kanálu RTT špinit občany, kteří se zajímají o věci veřejné a říkají otevřeně své názory, by konečně měli projevit členové rady pro RTT v čele se svým současným předsedou MUDr. Hrubým. Tento text jim předávám jako podnět k jejich nejbližšímu jednání. To co odvysílal ve své „mimořádné relaci“ pokládám za skandální.

Ivan Turnovec
20. července 2000


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena