MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Petr Pávek se u voličů stal osobností s otazníky

Marta Petráková

Nemám žádné právo někomu něco vyčítat. Ani panu Pávkovi jsem nic nevyčítala. (názor autorky k návratu jindřichovického starosty Petra Pávka do politiky vyšel v MF DNES 19. 1. 2006 - pozn. redakce). Jen jsem vyslovila svůj názor a zdůvodnila, proč je pro mne jako voličku kandidátem nepřijatelným. Bez nároku na to, že zrovna můj názor je jediný správný a s vědomím, že nemám patent na rozum a mohu se mýlit. Ať se na mne pan Turnovec nezlobí (reakce Ivana Turnovce vyšla v MF DNES 24. 1. 2006 - pozn. redakce): to, co napsal, není pro mne pádný argument, který by můj názor na pana Pávka mohl radikálně změnit. Stranický turismus, zavánějící vždycky kariérismem, se snad dá pochopit, ale ne omluvit. V tom si pan Turnovec poněkud protiřečí: na jedné straně ho odsuzuje, aby ho u pana Pávka obhajoval. V jeho případě přece nejde ani tak o politický turismus, jako spíš o dvě závažná pochybení, která v očích voličů z původního favorita učinila osobnost s otazníky...

Frýdlantský výběžek je má srdeční záležitost. I proto, že se ten opomíjený kout snažil zviditelnit a pozvednout jsem panu Pávkovi původně fandila. Dovoluji si zapochybovat i o tom, že současnou politiku pomohou uklidnit malé strany. Ty obvykle přestávají držet pohromadě už ve chvíli, kdy se začne rozhodovat o volitelných místech na kandidátkách. Pan Turnovec volá po politicích nových, čímž má automaticky na mysli politiky lepší, než jsou ti současní. Pan Pávek se takovým být zdál. Je mi upřímně líto, že už se nezdá. O jeho schopnostech nepochybuji, jen už nemám důvěru, že není tak trochu schopen všeho.

Máme s panem Turnovcem oba pech. V Augiášově chlívku žijeme celý svůj život. A už nemáme šanci dožít se doby, kdy dozrají nové generace a bude tomu snad jinak. Tak se aspoň těšme z toho, že jsme se toho současného chlívku dožili! Protože skutečnost, že si na stránkách novin můžeme takhle svobodně vyměňovat názory, je nesamozřejmé, draze zaplacené a těžce vydobyté právo, které je už zas některým politikům trnem v očích.

V tom co paní Marta Petráková napsala je mnoho smutné pravdy. Každý si jistě nejde něco co jej osloví. Nesmíme totiž dopustit, aby si političtí floutci dělali co chtěji bez ohledu na potřeby občanů a státu, jak je dnes zvykem na té celostáttní i komunální úrovni. Popudilo mne co jsem se dověděl o posledním proběhlém turnovském zastupitelstvu. Nemám slov k rozhodnutí zastupitelů, kterým schválili starostovi rozpočet. Zastupitelé za ODS s výjimkou jediného ekonoma, kterého mají mezi sebou, zcela zapomněli na zastupitelský slib a občany města Turnova poškodili. To jsou v Turnově skutečně zastupitelé ODS jen prodlouženou rukou pana starosty? Jak je možné že něco schválí bez ohledu na názor jediného odborníka? Je nejvyšší čas, aby se nad tím zamysleli v Turnově, potažmo celém libereckém kraji, členové strany která by chtěla, a snad i měla přebírat moc ve státě. Vždyť hrozí že díky podobným praktikám svých členů, nakonec při volbách propadne a budou nám vládnout malí arogantní napoleonové.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena