MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Ještě ke starostovu SPISU o Střelnici

Ivan Turnovec

Arogance pana starosty a hulvátské jednání je věcí, kterou kdysi on sám sliboval změnit. Pochopitelně nezměnil. Ale podívejme se znovu do jeho SPISU. Strana sedmá nazvaná rozpočet 2007 a Střelnice začíná: Plán na Střelnici ..... prostavět 55 mil. Kč, získat 15 mil. Kč od státu a kraje - tvrdí, že zadlužení města se zvýší jen o max. 10 mil. Kč, no a že bude větší investiční zdrženlivost. NEPŘIZNÁVÁ, ŽE 15 MIL. Kč OD STÁTU ZAJIŠTĚNY NEJSOU A ASI ANI NEBUDOU.

Napadá ing. Pekaře - tvrdí že opomíjí nárůst daní, jakékoli získání dotace, prodeje ponižuje na nejzákladnější částky, nesprávně analyzuje dotace státního rozpočtu, umisťuje na Střelnici víc finančních prostředků, než bude třeba atd. - co k tomu dodat? STŘÍZLIVÉ HODNOCENÍ EKONOMA ING PEKAŘE SE SNAŽÍ BRZDIT STAROSTOVO VELIKÁŠSTVÍ. UVAŽUJME SELSKÝM ROZUMEM. PRODÁNO NIC NENÍ A VÍME, ŽE POD STAROSTOVOU PATRONACÍ PROBĚHLO V MINULOSTI PÁR PRODEJŮ PRO MĚSTO VELMI NEVÝHODNĚ. VÍME TAKÉ, ŽE POD STAROSTOVOU PATRONACÍ ANI JEDINÁ Z VELKÝCH INVESTIČNÍCH AKCÍ NESKONČILA BEZ VÝRAZNÉHO NAVÝŠENÍ NÁKLADŮ (NÁMĚSTÍM POČÍNAJE). O TOM, ŽE JE OSOBNĚ ZODPOVĚDNÝ ZA ZBYTEČNÉ NÁKLADY DOSUD NA STŘELNICI VYNALOŽENÉ, TEDY O TĚCH VÍCE JAK 40 MILIONŮ, PAN STAROSTA NA ZASTUPITELSTVU NEMLUVIL.

Okřiknout starostu za nevhodné chování by měli zastupitelé, a co se týče jeho argumentace, je smutné, že se nad ní ani šéfka kontrolní komise, která by o zbytečných nákladových položkách vědět měla, nepozastavovala. Schvalování i s kulturním chorovodem organizovaným místostarostkou je pro Turnov smutným dnem, který nevylepší ani radnicí plánovaný nový benefiční koncert.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena