MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Předvolební kampaň začala

Ivan Turnovec

Stranu zelených povede v Královéhradeckém kraji ve volbách do Poslanecké sněmovny ochránce lidských práv, bývalý disident a ekologický hospodář Stanislav Penc. Rozhodli o tom delegáti krajské konference v Týništi nad Orlicí. Kandiduje jako nezávislý.

Do politiky se tak vrací výrazná osobnost disentu a polistopadové politické scény. Podle Pence: "Naše politická reprezentace potřebuje alternativu, která vrátí do politiky lidskost a občanskost. Zájem o potřeby lidí musí být pro politika přednější než sledování vlastního prospěchu či upevnění mocenských pozicí je dnotlivých politických klik. Zelení jsou právě tou alternativou, která přinese témata ochrany lidských práv, prevence zneužití moci ze strany státu a potřebu kontrolních mechanismů v systému výkonu státní moci." Zelení jsou na straně občana a udělají vše proto, aby úřady podléhaly účinné kontrole, aby začaly fungovat transparentně, s respektem k lidem. Kupříkladu není možné, aby kontrola případného zneužití moci represivními složkami byla svěřena resortu vnitra. Zelení jsou pro ty, kteří hledají na dnešní politické scéně alternativu. Program Strany zelených najdete na stránkách www.zeleni.cz

Stanislav Penc již šest let bydlí "na samotě u lesa" v Milkovicích v Českém ráji, kde ekologickým způsobem hospodaří na statku s rozlohou 25 hektarů. Pořádá zde také pravidelné kulturní akce. Osobní stránky má www.kozy.cz - stojí za to občas nahlédnout.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena