MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Něco je špatně

Ivan Turnovec

RNDr. František Pelc patří mezi ty vzdělanější a schopnější mezi politiky zabydlenými v parlamentu. Osobně bych, a asi nejen já, Pelcův odchod z velké politiky ocenil ještě před rokem, kdy kulminovala aféra Stanislava Grosse a jeho vlády. Dnes, kdy se chytá výhodné příležitosti, jeho odchod ubírá důvěryhodnost nejen jeho osobě ale i straně. Jako výsměch se jeví jeho tvrzení jak bude US-DEU podporovat ve volební kampani.

Před pár dny se na MfD diskutovalo o politickém turismu a konkrétní osobě kontroversního starosty Jindřichovic Petra Pávka. To co na adresu tohoto politika, kterému původně věřila, napsala paní Marta Petráková, platí i pro exposlance Františka Pelce: „Je mi upřímně líto. Ale už se nezdá. O jeho schopnostech nepochybuji, jen už nemám důvěru, jestli není tak trochu schopen všeho.“

V parlamentu jej má do voleb nahradit Jiří Vacek, kterého „proslavila“ aféra s falešnými tituly. To je jen další poškození voličské důvěry. Vedení Agentury pro ochranu přírody a krajiny pan RNDr. Pelc bezesporu zvládne. Pachuť toho, že výběr za pomoci kamaráda ministra životního prostředí Libora Ambrozka, nebyl zcela férový zůstane. Je to smutná historie vedoucího představitele politické strany. Bez ohledu na ekologické kvality by se nad chováním svého místopředsedy měli zamyslet kromě voličů i členové strany, která jej do parlamentu i svého vedení vyzdvihla.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena