MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Ještě o budování Střelnice

Ivan Turnovec

Občané Turnova si bezesporu přejí aby ve městě stál kulturní stánek. Někteří se podivují i nad tím proč ještě nestojí. Nad financemi se zamýšlejí jako dobří hospodáři. Pro občany je nepochopitelné nechat nevyužité miliony (bylo jich kolem 40ti) které už jsou do stavby investovány. Uvedeno je to i mezi názory proč stavbu realizovat. Podiv by byl logický v případě, že by skutečně existovaly kvalitně provedené přípravné práce v uvedené hodnotě.

Skutečnost je ale jiná. Co se vedení města týče, tedy pana starosty ing. Hejduka a paní místostarostky PhDr. Maierové, nelze očekávat, že občanům přiznají, že značná část investovaných prostředků byla v podstatě vyhozena, že neexistuje připravené staveniště a dokonce i značná část projekčních nákladů byla utracena zbytečně. Nelze očekávat, že přiznají občanům, že veškeré kroky, včetně kulturní vložky na zastupitelstvu, byly činěny jen a jen proto, aby se o proinvestovaných, přesněji řečeno vyhozených milionech moc nemluvilo při jásání nad výstavbou. Za smutné ale pokládám to, že páni redaktoři HOT, kterým jistou míru objektivity nelze upřít (útržky z jednání zastupitelstva zájem hlavního aktéra jednoznačně odhalily) na tato důležitá fakta své čtenáře neupozornili.

Turnov si kulturní dům určitě postaví. Stavbu ale není třeba uspěchat. Občané se bez něho, i řady jiných věcí (např. koupaliště), museli již pár let obejít, právě díky aktivitám současného starosty, kterému na nich vůbec nezáleží. Součaný starostův investiční zájem a snaha zahájit výstavbu co nejdříve bez ohledu na finanční situaci města, a jím deklarovaná odvaha, je dána jen jeho ješitností a hlavně snahou aby zakryl svá předchozí pochybení. Je smutné, že si to redaktoři HOT neuvědomili a jednoznačně to občanům neřekli.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena