MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Ještě jednou k důvěryhodnosti ČSSD

Ivan Turnovec

TEPLICE - Sociální demokraté se úporně snaží zlepšit obraz strany před veřejností. Korupční skandály posledních týdnů k tomu ale moc nepřispívají, a tak ve vedení strany stoupá nervozita. Premiér Jiří Paroubek na konferenci ČSSD v Teplicích nešetřil ostrými slovy. Volební štáb podle něho pracuje neefektivně, chybí mu úzký kontakt s vedením. Nad placenými funkcionáři z Lidového domu se proto otřásají židle, v zákulisí se hovoří dokonce o posledním varování.

Není to ale poprvé, co Jiří Paroubek není spokojen s lidmi, kteří organizují volební kampaň. Už počátkem tohoto měsíce, při poklesu volebních preferencí, kritizoval mimo jiné ministra zdravotnictví a pražského volebního lídra Davida Ratha, volební štáb ČSSD vedený Jaroslavem Tvrdíkem a regionální politiku strany.

Kritika regionů vyústila v likvidaci místní organizace v Českém Těšíně. V sobotu ji zrušil Krajský výkonný výbor ČSSD Moravskoslezského kraje. Jeho předseda Petr Vícha týž den na tiskové konferenci v Ostravě potvrdil, že důvodem pro zánik MO bylo především to, že její členové odmítli odvolat z funkce starostu Českého Těšína Jindřicha Sznapku, který měl údajně předat úplatek 100 000 korun dvěma členkám občanského sdružení Těšínské zrcadlo, které se snažily zabránit divoké privatizaci městských domů. Navíc Sznapka měl, jak již Haló noviny také informovaly, na tajných nahrávkách nazvat obyvatele města hňupy. Za tento výrok se ČSSD hodlá občanům Českého Těšína omluvit.

K rozhodnutí zrušit českotěšínskou organizaci ČSSD přispěla i neřešená kauza jejího předsedy Mariana Kuse, který je podezřelý z padělání lustračního osvědčení. Nyní čeká sociální demokraty v Českém Těšíně důkladná revize členské základny. Na sobotní konferenci ČSSD v Teplicích vyhrožoval Paroubek, že pokud nedojde k okamžité nápravě při koordinaci volebního štábu a vedení strany, navrhne personální opatření i na úrovni místopředsedů. Nejvíce pak kritizoval premiér práci místopředsedy ČSSD pro řízení Martina Starce.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena