MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Poslanecké starosti

Ivan Turnovec

Některým poslancům vadí, že v Česku není utajený objekt, který by měl podobu bunkru s nejnutnějším bezpečnostním a technickým zázemím, kde by se poslanci mohli operativně sejít a rozhodovat v případě teroristického útoku, napadení státu či v případě jiné krizové situace dověděl jsem se dnes 11. 4. na www.volny.cz. Ten se odvolává na Právo podle kterého: „o nalezení objektu poslanci několik let žádají ministerstvo obrany. Pracoviště by mělo pojmout zhruba 400 lidí, roční náklady na udržování jeho provozuschopnosti se mohou vyšplhat do milionů korun a mělo by odolat případnému jadernému či chemickému útoku nebo živelním pohromám. … "Ministerstvo obrany nám jen slibuje něco najít, ale mám dojem, že dokud nedojde k nějakému maléru, nebude to nikdo brát vážně," řekl Právu šéf komise pro práci sněmovny Karel Vymětal (KSČM).“

Jak se zdá páni poslanci mají skutečně svérázné názory o své službě občanům. Jejich virtuální svět na Malé straně nemá s normálním občanským pomalu žádné styčné body. Co si o nich myslíme je nezajímá. A co se nadcházejících voleb týče, spoléhají se na reklamní agentury. Věří, že jejich grimasy na billboardech doplněné stupidními sliby jim pomohou znovu se nám vysmívat ze svých parlamentních a vládních křesel. Měli by místo toho kolektivně táhnout aby došlo ke skutečným změnám. Těch kteří si to uvědomují snad postupně přibývá. Nasvědčují to i některé ohlasy na informaci na www.volny.cz, ze kterých ocituji alespoň tři:

Možná by měli vynaložit ještě více úsilí na hledání nějakého úkrytu - až lid povstane a bude je chtít plácat přes jejich nevymáchané huby, z kterých v současné době (ale i dříve) vypadávají samé hovadiny.

Předpokládám, že by měl být utajený i před občany, aby měli kam zalézt, až se občané naštvou natolik, že se je rozhodnou vyhladit.

Třeba opuštěné doly na ostravsku by jim přišly vhod, a nedalo by ani moc práce je tam zasypat... Jen je tam nahnat...

Těm co nám škodí v parlamentu i ve Strakově akademii, bychom to měli ve volbách spočítat. Pokud by se tam dostali lidé s čistým štítem a nové strany, mohlo by se možná začít znovu a lépe. Osobně bych tam chtěl nové lidi, né okoukané a nafoukané vyžírky, kterých tam dnes, bez ohledu zda jsou koaliční, nebo opoziční, je převaha. Proto jsem si vybral neparlamentní stranu ZDRAVÉHO ROZUMU

Na závěr apel na čtenáře - na rozdíl od zákazů - v tomto případě šiřte informace i svým přátelům a známým, ať je co nejvíce lidí, kteří nakonec k volbám půjdou. Je to jediná příležitost, kdy mohou udělat při současném stavu legislativy, pořádek na politické scéně.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena