MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Tvrdí, že jde jen o chybu

Ivan Turnovec

Starosta Mohelnice vrdí že jde jen o chybu. Podle citátu ve zprávy.idnes.cz prohlásil že: "Hned tehdy jsem i mohelnickým zastupitelům přiznal, že došlo k určitému pochybení. Že jsem podepsal, co jsem neměl," (http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?c=a060427_154014_krimi_cen). Státní zástupci jej obžalovali. Viní ho z podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele. Podle policie a státních zástupců už tehdy musel vědět, že městská teplárenská společnost ESMO nedokáže leasing splácet, a přesto za smlouvu ručil majetkem města, ačkoliv k tomu neměl souhlas zastupitelů.

Na lavici obžalovaných se starostou usedne také další mohelnický zastupitel a bývalý šéf firmy ESMO Zdeněk Švec. Trestní oznámení podali v roce 2004 mohelničtí zastupitelé a právnička a poslankyně Jana Hamplová. Z leasingu musí mohelnická radnice splatit ještě nejméně osmdesát milionů korun. "Máme tady definitivně mrtvou firmu, která je těsně před bankrotem. Kdyby nás někdo poslouchal už v době, kdy jsme na jednání pánů Kavříka a Švece poukazovali poprvé, mohla zde být prosperující firma, která by Mohelnici přinášela patnáct milionů korun ročně," uvedla podle zprav.idnes.cz mohelnická poslankyně Jana Hamplová.

Dnes tj. 27. dubna 2006, kdy jsem si přečetl zprávu o mohelnickém starostovi, probíhá jednání turnovských zastupitelů. Jedním z bodů je i kontrolní zpráva o tom jak se hospodařilo a vůbec konalo v případu REKONSTRUKCE STŘELNICE. Kulturní dům na který slíbil více než stomilionovou dotaci mecenáš Horáček, se nejprve zcela zboural – označení akce jako REKONSTRUKCE není tedy příliš přesné. Investice byly mírně řečeno neúměrné efektu. Na některé z problémů jsem upozorňoval jak v MfD, tak na těchto stránkách. To je důvodem, proč jsem přesvědčen. že problém by měl mít i turnovský starosta a několik jeho nejbližších spolupracovníků. Nesrovnalostí provázejícich "rekonstrukci" si členové kontrolní komise zajisté všimli. Věřím že na ně ve své zprávě upozornili. Po projednání v zastupitelstvu bude díky zákonu č. 106 o informacích, veřejná. Naše čtenáře s ní rád seznámím. Přiznám se, že jsem sám zvědav jak jednání o chybách a neúčeleně vynaložených milionech dopadne.

Paradoxně dochází ke zveřejnění výsledků kontroly v době, kdy je v proluce po kulturním domu STŘELNICE odstraňován nejdražší trávník republiky a začíná starostou protlačená investiční akce, která by měla všechna pochybení zakrýt. Je mi osobně líto, že v Turnově nemáme svou Mgr. Hamplovou, která by šlendrián řešila razantněji než se to daří současné opozici.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena